У США в деяких підлітків після щеплення проти COVID-19 виявили запалення серцевого м'яза. Усі вони згодом одужали

Американські науковці описали сім випадків міокардиту — запалення серцевого м'яза — в хлопців віком 14—19 років після отримання другої дози вакцини проти коронавірусу Pfizer / BioNTech. Тепер вони з’ясовують, чи йдеться про рідкісний побічний ефект препарату.

Як повідомляє Associated Press, про це йдеться в публікації в науковому виданні Pediatrics, оприлюдненій 4 червня.

Семеро підлітків, випадки яких описуються в статті, були вакциновані препаратом Pfizer / BioNTech у квітні-травні 2021 року. Протягом кількох днів після введення другої дози вони поскаржились на біль у грудях, який виявився запаленням серцевого м’яза.

Жоден із хлопців не був серйозно хворим, і через два-шість днів після перебування в лікарні їх усіх відправили додому. Для остаточних висновків потрібні довготривалі дослідження, але з великою ймовірністю міокардит був тимчасовим явищем, пишуть науковці.

Причини виникнення міокардиту в підлітків невстановлені. Лише один із них раніше міг хворіти на COVID-19 — у деяких людей із коронавірусною хворобою спостерігається запалення серцевого м'яза як симптом, — тому цей варіант відпадає.

Про випадки міокардиту у вакцинованих підлітків ще у травні 2021 року повідомляв Центр контролю та профілактики захворювань США (CDC). Вони виникали після вакцинації мРНК-вакцинами — тобто препаратами Pfizer / BioNTech і Moderna.

Наразі CDC не вирішив, чи пов’язане запалення серцевого м’яза безпосередньо з вакцинами. Відомо лише, що більшість таких випадків виникали у хлопців саме після введення другої дози і що запалення з часом минало.

У редакційній статті в Pediatrics зазначається, що у США понад чотири мільйони людей віком до 18 років хворіли COVID-19, із них понад 15 тисяч були ушпиталені й принаймні 300 — померли від ускладнень.

У травні 2021 року американський регулятор дозволив використовувати вакцину Pfizer / BioNTech для щеплення дітей віком від 12 років. США стали другою після Канади країною, яка пішла на цей крок; згодом таке ж рішення ухвалили і в ЄС.