У США вперше за 30 років таємно вислали двох співробітників посольства Китаю після того, як їх затримали наприкінці вересня на території військової бази біля Нофолка, штату Вірджинія.

Про це повідомляє The New York Times з посиланням на поінформовані джерела.

Американські чиновники вважають, що принаймні один із китайських чиновників був офіцером розвідки, який працював під дипломатичним прикриттям. 

Зазначається, що китайські дипломати разом із дружинами під'їхали до контрольно-пропускного пункту для в'їзду на територію бази. Охоронець, зрозумівши, що у них немає дозволу, попросив проїхати через ворота, розвернутися і виїхати з території бази, що є звичайною процедурою в таких випадках. Втім, чиновники продовжували їхати на базу, поки пожежна машина не перекрила їм шлях.

Співробітники посольства Китаю сказали, що вони не зрозуміли прохання охоронця і просто заблукали. Водночас американські чиновники сумніваються, що китайці випадково помилилися. У США не вірять в те, що їхньої англійської було недостатньо, щоб зрозуміти наказ охоронця.

У виданні вважають, що інцидент з висиланням дипломатів стався вперше з 1987 року, коли двох співробітників китайського посольства оголосили персонами нон грата.

Китайське міністерство закордонних справ та посольство Китаю у Вашингтоні не відповіли на запити щодо коментарів інциденту.

За декілька тижнів після проникнення на базу Держдепартамент США ввів обмеження для китайських дипломатів. Їх зобов’язали заздалегідь повідомляти про будь-які офіційні зустрічі з американськими дипломатами, місцевими посадовими особами, а також про візити в коледжі або дослідні інститути.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile