У Палаті представників Конгресу США ухвалили законопроєкт, який зобов'яже президента Дональда Трампа ввести санкції проти Китаю через їхні «табори перевиховання» для мусульман у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі країни.

Про це повідомило Reuters.

«Уйгурський законопроєкт» закликає Трампа вперше ввести санкції проти члена політбюро Китаю, секретаря Комуністичної партії Китаю Синьцзяна Чень Цюаньго.

У Китаї вже назвали законопроєкт зловмисним нападом та закликали США не допустити остаточного ухвалення закону.

Як передає джерело видання, перший етап торгової угоди між Китаєм та США може бути під загрозою, якщо законопроєкт про уйгурів стане законом. Зазначається, що представники країн не дійшли згоди щодо того, чи будуть скасовані чинні тарифи на китайські товари та скільки додаткової сільськогосподарської продукції США буде купувати Китай.

Міністр торгівлі США Вілбур Росс повідомив, що наразі незаплановані переговори щодо угоди на найвищому рівні. Також він додав, що з 15 грудня набудуть чинності заплановані тарифи на китайські товари, якщо в переговорах не буде значного прогресу.

Дональд Трамп 3 грудня заявив журналістам у Лондоні, що з китайською торговою угодою можна зачекати до кінця 2020 року.

«У чомусь мені подобається ідея чекати до виборів на угоду з Китаєм. Але вони хочуть укласти угоду зараз, і ми побачимо, чи буде угода правильною чи ні», — сказав президент США.

Перед тим, як направити законопроєкт Трампу, його має ухвалити Сенат, який контролює Республіканська партія. У Білому домі ще не повідомили, чи Трамп підпише чи накладе вето на уйгурський законопроєкт. У законопроєкті є положення, що дозволяє президенту відмовитися від санкцій, якщо він вважатиме, що це відповідає національним інтересам.

Нещодавно журналісти та розслідувачі оприлюднили докази репресивної політики влади Китаю проти мусульман Сіньцзян-Уйгурського автономного району — уйгурів.

Відповідні таємні документи оприлюднили видання The New York Times і Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ). У них описуються джерела програми Китаю з примусової асиміляції уйгурів та її поступове посилення. Матеріали описують умови облаштування так званих «таборів перевиховання» для мусульман.

У липні влада Китаю заявила, що звільнила 90% уйгурів, які перебували у виправних таборах. Натомість сім’ї затриманих заявили, що це неправда.

Уйгури — це мусульманське населення тюркського походження, яке проживає в межах Сіньцзян-Уйгурського автономного району Китаю, який займає одну шосту площі країни. З 22 мільйонів тамтешнього населення понад вісім мільйонів складають уйгури.

За різними оцінками, у так званих «таборах перевиховання» перебуває від 1,5 до 3 мільйонів уйгурів. Важко підрахувати й точне число таких таборів: за даними групи Etnam, яка виступає за право уйгурів на незалежність, у Сіньцзяні їх може бути понад 460.

Поділитись: