Сполучені Штати Америки висунули звинувачення 13 громадянам Росії щодо втручання у вибори президента США.

Сполучені Штати Америки висунули звинувачення 13 громадянам Росії щодо втручання у вибори президента США.

Про це повідомляє Міністерство юстиції США.

Росіян звинувачують у «змові з метою обдурити Сполучені Штати».

Всі обвинувачені є співробітниками Агентства інтернет-досліджень, що базується в Санкт-Петербурзі.

Серед обвинувачених — бізнесмен Євген Пригожин, наближений до президента Росії Володимира Путіна.

Пригожина пов'язують з компанією «Агентство інтернет-досліджень» — «фабрикою тролів», співробітники якої пишуть платні коментарі на підтримку російської влади.

«Агентство інтернет-досліджень», а також компанія Пригожина «Конкорд» згадуються в документах Мін'юсту США.

Також у списку підозрюваних — Михайло Бистров, Михайло Бурчик, Олександра Крилова, Сергій Полозов, Ганна Богачова, Марія Бовда, Роберт Бовда, Аслан Джейхун, Вадим Подкопаєв, Гліб Васильченко, Ірина Каверзіна та Володимир Венков.

Починаючи ще з 2014, російська організація «Агентство інтернет-досліджень» розпочала операції з метою втручання в політичну систему США, включаючи президентські вибори 2016. Організація отримувала фінансування від Євгена Пригожина та компаній, які він контролював, включаючи Concord management and consulting LLC i Concord Catering.

Обвинувачені росіяни, прикидаючись жителями США, керували сторінками та групами у соцмережах, аби привернути увагу аудиторії США. Ці сторінки та групи позиціювали себе як підконтрольні американським активістам, хоча насправді ними керували росіяни.

Вони також використовували крадені особистості справжніх громадян США, аби дописувати коментарі на сторінках, які контролювала організація. Упродовж тривалого часу ці сторінки у соцмедіа стали шляхом для відповідачів досягнути значного числа американців з метою втручання у вибори.

Так звана російська «фабрика тролів» мала стратегічну мету — посіяти ворожнечу у політичній системі США, включаючи президентські вибори 2016 року. Відповідачі публікували негативну інформацію про певних кандидатів, і з початку до середини 2016-го операції включали підтримку президентської кампанії Дональда Трампа і приниження його опонентки Гілларі Клінтон.

Аби вести свою діяльність з втручання у політичну систему США і електоральні процеси без викриття свого російського походження, росіяни домовилися перешкоджати законним функціям уряду США через обман і хитрість — не реєструючись як іноземні агенти, що провадять політичну діяльність на території США, та отримавши візи через неправдиві заяви.

У 2013 «Агентство інтернет-досліджень» стало на облік російського уряду як російська корпоративна організація. «Фабрика тролів» найняла сотні людей для онлайн-операцій, що варіювалися від створення фіктивних сторінок до технічної та адміністративної підтримки.

До квітня 2014-го організація запустила департамент, який працював під різними іменами, однак деякий час називався «перекладацький проект». Він фокусувався на населенні США і діяв на платформах Youtube, Facebook, Instagram i Twitter. До 2016 понад 80 працівників були направлені у цей проект.

Concord Management and Consulting LLC і Concord Catering Пригожина були першочерговими джерелами для фінансування.

Окрім Пригожина у документі є ще 12 прізвищ, який звинуватили у втручанні у вибори США:

Бистров Михайло був генеральним директором, Михайло Бурчік (або Михайло Абрамов) був виконавчим директором, тобто другою за висотою позицією у команді. Він був залучений до планування, інфраструктури і персоналу. Особисто бачився з Пригожиним.

Олександра Крилова працювала директором — третя позиція. У 2014 подорожувала до США з неправдивих причин, насправді ж збирала інформацію. Їздила у Сполучені Штати за вигаданою причиною.

Сергій Полозов працював приблизно з квітня 2014-го до жовтня 2016-го. Був менеджером ІТ-департаменту і наглядав за спорядженням американськими серверами та іншою необхідною технікою для маскування локації організації в Росії.

Анна Богачова працювала з квітня 2014-го до липня 2014-го. Була залучена до перекладацького проекту і наглядала за групою аналітичної обробки даних. Їздила у Сполучені штати за вигаданою причиною.

Марія Бовда — з листопада 2013-го до жовтня 2014-го. Була головою перекладацького проекту.

Роберт Бовда — працював з листопада 2013-го до жовтня 2014-го, заступник голови перекладацького проекту. Намагався поїхати у США, але не вдалося зробити візу.

Гліб Васильченко долучився у серпні 2014-го до вересня 2016-го. Він відповідав за публікування, моніторинг, оновлення контенту соцмедіа. Потім був головою двох суб-груп, що фокусувалися на операціях з метою втручання у вибори.

Джейхун Насімі Огли Асланов долучився до організації у вересні 2014-го. Був також головою перекладацького проекту і керував багатьма операціями, що були спрямовані на вибори президента США 2016 року. Також був зазначений як директор Azimut LLC, організації, яка переводила фінанси з Конкорду в Організацію.

Вадим Подкопаєв долучився до команди росіян у червні 2014, працював аналітиком у перекладацькому проекті та був відповідальним за дослідження, зосереджені на США та за чернетки контенту для соцмедіа.

Ірина Кавєрзіна — з жовтня 2014-го працювала на перекладацький проект і публікувала та оновлювала сторінки від імені кількох американців.

Володимир Вєнков — долучився у березні 2015. Був у перекладацькому проекті і керував кількома сторінками.

Крилова та Богачова та інші співучасники поїхали у США, аби здобути необхідну інформацію.

Ті, хто керував сторінками у соцмережах були поділені на денні і нічні зміни та проінструктовані, як публікувати відповідно до часових поясів у США.

Їм пояснили, як писати про відповідні теми для США, як от закордонна політика чи економічні питання. Цим «спеціалістам» дали завдання створити «політичну напруженість через підтримку радикальних груп, викликати невдоволення у користувачів з соціальною та економічною ситуацію та протистояти соціальним рухам».

Усі люди з «фабрики тролів» використовували інформацію користувачів, включаючи номер соціального страхування, дату народження тощо. Вони відривали облікові записи на PayPal, створювали фальшиві шляхи ідентифікації, включаючи підроблені водійські ліцензії, та створювали пости від імені людей зі США.

Щодо втручання у самі вибори, то працівникам «Агентства» наказували публікувати контент, сфокусований на «політиці у США» та «використовувати будь-яку можливість критикувати Клінтон і решту (крім Сандерса і Трампа — ми їх підтримуємо)».

У ранньому листопаді 2016 відповідачі використали сторінку «Об'єднані мусульмани Америки», яку контролювала організація аби опублікувати повідомлення:

«Американські мусульмани бойкотують сьогоднішні вибори, більшість американських мусульман відмовляються голосувати за Гілларі Клінтон, бо вона хоче продовжити війну з мусульманами на близькому сході і проголосувати за вторгнення в Ірак».

Також публікували рекламу, яка захищала Трампа або опонувала Клінтон. Аби платити за рекламу, відповідачі залучили кілька російських банків і кредитних карток, часто зареєстрованих на вигаданих американцях.

«Тролі» також публікували «протрампівську» рекламу, наприклад:

6 квітня 2016: «Ви знаєте, багато чорних людей підтримують нас, кажучи #ГілларіКлінтонНеЄМоїмПрезидеетом»

10 травня 2016 «Дональд хоче побороти тероризм...Гілларі хоче його спонсорувати»

19 травня 2016 «Голосуйте за республіканців, голосуйте за Трампа і підтримуйте Другу поправку»

Червень 7 «Трамп — наша єдина надія на краще майбутнє».

Як відомо, у січні минулого року розвідка США звинуватила посадовців РФ у втручанні в президентські вибори. У своїй доповіді розвідка назвала Путіна ініціатором кібератак на США. Однак новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що кібератаки не вплинули на перебіг виборів.

Президент Росії Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Крім того, ФБР підозрює Росію у поширенні фейків у день виборів президента США.

Поділитись: