Міжнародна правозахисна організація Amnesty International Ukraine проаналізувала статті обвинуваченого в державній зраді житомирського журналіста Василя Муравицького та не знайшла там закликів до насильства, розпалювання ворожнечі або будь-чого іншого, що можна зарахувати до категорії кримінальних злочинів.

Про це йдеться у доповіді правозахисної організації Amnesty International Ukraine «Права людини у 2018».

«СБУ також опублікувала перелік статей, автором яких є Муравицький, які, як вона вважає, порушують Кримінальний кодекс України. Amnesty International проаналізувала ці статті й не знайшла в них ніяких заяв, які можна було б вважати закликами до насильства, розпалюванням ворожнечі або будь-якім іншим кримінальним злочином», — йдеться у звіті.

Також організація звернула увагу на низку порушень під час розгляду справи журналіста Муравицького, зокрема залякування на його адресу та адресу адвоката, тиск з боку СБУ та радикальних угруповань.

«Під час судового засідання 6 вересня 2018 року члени радикального угруповання відкрито погрожували Муравицькому та його адвокату в будівлі суду, після чого здійснили напад на адвоката, через що він отримав легкі тілесні ушкодження», — йдеться у звіті.

На думку Amnesty International Ukraine, українська влада повинна зняти всі звинувачення проти Василя Муравицького. Організація вважає, що він перебуває у в'язниці через критику політики влади щодо окупованого Росією Криму та війни на сході.

6 серпня обвинуваченого у державній зраді житомирського журналіста Василя Муравицького облили зеленкою після судового засідання. Цього ж дня Корольовський районний суд Житомира вирішив залишити запобіжний захід у формі домашнього арешту.

Муравицький працював для видання «Житомир.Інфо». У серпні 2017 року його затримали співробітники СБУ.

Журналіста звинувачують у «державній зраді» — інкримінують написання замовних статей «антиукраїнського змісту» за гроші «російських кураторів» для російських інтернет-сайтів.

Після того, як у мережі почали з’являтися дописи знайомих та колег Муравицького про неправдивість звинувачень, на сторінці СБУ у Facebook виклали перелік матеріалів, автор більшості з них — «політичний оглядач Муравицький».

Сторона обвинувачення вважала, що підсудний може втекти до Росії та «продовжувати здійснювати злочини», тому Муравицького взяли під варту. 

Адвокат Андрій Гожий каже, що справа проти підзахисного сфабрикована, а причина — відверта критика влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Журналісти чи терористи: у чому СБУ звинувачує працівників медіа

Поділитись: