Політика / Урядовий квартал Рада

Прокурор зачитав 28 сторінок обвинувального акту у справі екс-депутата Мартиненка — залишилось ще 13

Політика/Урядовий квартал Рада/Прокурор зачитав 28 сторінок обвинувального акту у справі екс-депутата Мартиненка — залишилось ще 13
Зберегти
Вигляд
lead
У Шевченківському районному суді Києва прокурор зачитав більшу частину обвинувального акту щодо екс-народного депутата Миколи Мартиненка та інших підозрюваних у його справі.

Документ зачитав 22 жовтня прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Роман Симків, передає кореспондент Громадського.

Прокурор САП Симків зачитав 28 сторінок обвинувального акту у справі екс-нардепа Мартиненка. Залишилось ще 13. Суд оголосив перерву до 29 жовтня.

Мартиненку та його спільникам інкримінують заволодіння грошей на загальну суму у більш ніж 700 мільйонів гривень (17,3 млн доларів та 6,4 млн євро, ред.) через заволодіння грошима держпідприємств «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» і «Енергоатом».

Вони обвинувачуються у злочинах за кількома статтями: «заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем», «легалізація доходів одержаних злочинним шляхом» та «створення злочинної організації».

У так званій «справі Мартиненка» шестеро обвинувачених: сам Микола Мартиненко, заступник гендиректора держконцерну «Ядерне паливо» Володимир Богданець, гендиректор «СхідГЗК» Олександр Сорокін, голова правління НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома, екс-заступник директора «СхідГЗК» Руслан Журило і топ-менеджер ДП «Енергоатом» Валерій Васильков.

Обвинувачені стверджують, що вони не винні у вказаних злочинах і що справа сфабрикована.

Мартиненка затримали 20 квітня 2017 року і повідомили йому про підозру. 22 квітня суд відмовився заарештувати Мартиненка і віддав його на поруки депутатам та міністрам.

Після цього детективи ще близько року розслідували справу, і 22 травня 2018 року передали обвинувальний акт до суду.

У суді обвинувачення мали представляти двоє прокурорів: Роман Симків і Андрій Перов. Але Перова відвели з цієї справи через те, що він нібито «грюкнув дверима» під час одного з судових засідань.

Держпідприємство «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» — це найбільший у Європі уранодобувний центр. Воно забезпечує видобуток природного урану і виробництво його оксидного концентрату.

Атомна компанія «Енергоатом» — оператор чотирьох атомних електростанцій України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків. Вона забезпечує близько 55% потреби України в електроенергії, в осінньо-зимові періоди цей показник сягає 70%.

У липні 2017 суд Швейцарії дозволив передати Україні всю інформацію про банківські рахунки панамської фірми Мартиненка

У серпні Мартиненку дозволили залишати Київську область, а грудні йому дозволили виїжджати за кордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мартиненко користувався ботами для викривлення суспільної думки — САП

Пов`язані новини