У світі зменшується кількість випадків COVID-19, але нерівномірний розподіл вакцин загрожує подоланню пандемії — ВООЗ
У Всесвітній організації охорони здоров'я за останній тиждень фіксують зменшення кількості випадків COVID—19 та смертей через ускладнення хвороби. Однак зазначають, що розслаблятися зарано, зокрема через нерівномірний поділ вакцин у світі.
Про це повідомив гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус на брифінгу 10 травня, передає Voice of America.
За минулий тиждень у світі офіційно виявили 5,4 мільйона нових випадків захворюваності та майже 90 тисяч смертей. Гебреісус зазначив, що вітається будь-яке зниження захворюваності, однак ці показники досі високі.
Так, кількість випадків знижується в Америці та Європі, однак у Південній Азії, зокрема в Індії, рівень захворюваності навпаки зростає. Очільник ВООЗ згадав, що рік тому у світі також стабілізувалася ситуація з COVID-19, тоді уряди країн швидко пом'якшили обмеження.
У ВООЗ нагадали, що вакцинація зменшує кількість нових випадків COVID-19, а також із важким перебігом. Однак не всі країни можуть отримати достатню кількість препаратів.
За словами Гебреісуса, зберігається нерівномірний розподіл вакцин: країни з високим доходом, де проживають 53% людей світу, отримали 83% вакцин, а країни з низьким доходом — лише 17%.
«Поширення нових штамів вірусу, соціальна взаємодія, пом'якшення обмежень та несправедливий поділ вакцин — це все, що впливає на передавання вірусу», — заявив гендиректор, передає Anadolu. Він закликав і надалі дотримуватися соціальної дистанції, менше контактувати з іншими людьми, носити маски.
Згадав Гебреісус і про мутований штам коронавірусу з Індії. Його назвали таким, що викликає занепокоєння. У ВООЗ зазначили, що є дані про те, що цей варіант вірусу поширюється швидше, передає Reuters.
Коронавірус у світі та в Україні
Загалом у світі виявили понад 158 мільйонів випадків COVID-19, з них 3,2 мільйона людей померли від ускладнень, свідчать дані Університету Джонса Гопкінса.
В Україні за весь час виявили 2,1 мільйона випадків, з них 46,5 тисячі людей померли від ускладнень. А вакцинували в нас 864 тисячі людей.
За даними Bloomberg, вакцинація проти коронавірусу розпочалася вже у 175 країнах, у них використали загалом 1,3 мільярда доз препаратів. Для прикладу: у США одну дозу вакцини отримали 46% населення, а обидві — майже 35%, у Європейському Союзі першу дозу отримали майже 20%, а обидві — 11%. У Великій Британії першу дозу отримали 53%.
У сусідній Польщі повністю провакцинували 9,7% населення, а першу дозу отримали 27%. У Румунії 19% отримали першу дозу й 12,5% — другу.
- Поділитися: