Світ

У Сирії внаслідок авіаудару загинули близько 100 росіян — Reuters

16 лютого, 2018 09:43
Світ/У Сирії внаслідок авіаудару загинули близько 100 росіян — Reuters
Зберегти
Вигляд
Близько 300 росіян загинули або дістали поранення в результаті атаки міжнародної коаліції в сирійській провінції Дейр-ез-Зор 7 лютого.

Близько 300 росіян загинули або дістали поранення в результаті атаки міжнародної коаліції в сирійській провінції Дейр-ез-Зор 7 лютого.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на три джерела, знайомих з ситуацією.

Поранених доставили у військові госпіталі в Хімках і Красногорському районі Московської області, в московський госпіталь імені Бурденка, а також петербурзьку Військово-медичну академію, повідомили Reuters п'ять джерел. Ні в одній з лікарень не підтвердили цю інформацію.

Лікар одного з військових шпиталей розповів Reuters, що до 10 лютого до них надійшли 50 осіб, близько третини з них були серйозно поранені. Він також послався на слова колеги, який нещодавно літав до Сирії і розповів, що до кінця минулого тижня там померли близько 100 росіян і ще близько 200 були поранені. За словами джерела Reuters, більшість з них були російськими найманцями.

Аналогічну кількість жертв агенству підтвердив отаман хутірського козачого товариства Ховріно Євген Шабаев, пославшись на слова свого знайомого, пораненого в Сирії й доставленого у військовий госпіталь в Хімках. Джерело, пов'язане з ПВК «Вагнер», з посиланням на двох поранених в атаці 7 лютого повідомив, що з 300 постраждалих в результаті авіаудару було вбито понад 80.

«Якщо ви щось розумієте у військових діях і бойових травмах, тоді ви можете собі уявити, що там відбувається. Тобто, постійні крики, крики. Це важке видовище», — сказав Євген Шабаев.

МЗС Росії підтвердило загибель лише 5 людей.

Нагадаємо, 7 лютого міжнародна коаліція на чолі із США атакувала з повітря угрупування сирійських військ, що підтримують президента Башара Асада, внаслідок чого загинули сотні військових. 

Спершу телеканал CBS повідомив, що у зоні авіаудару, окрім інших військових, могли перебувати російські найманці «Вагнера».

Кількість вбитих російських найманців невідома. За різними даними, вона коливається від кількох військових до «близько 600 людей». Зокрема, російське видання «Новая газета» повідомила про 13 загиблих росіян внаслідок авіаудару США.

Група незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT)  назвала імена декількох російських бійців «ПВК Вагнера», які були вбиті у Сирії 7 лютого внаслідок удару сил міжнародної коаліції на чолі з США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи був «Вагнер»: що відомо про авіаудар США по силах Асада в Сирії

Пов`язані новини