У Сирії внаслідок серії вибухів 39 людей загинули, 45 поранені

У сирійській провінції Ідліб зранку сталися кілька потужних вибухів, унаслідок яких загинули щонайменше 39 людей, ще 45 поранені. Серед загиблих було 12 дітей.

У сирійській провінції Ідліб зранку сталися кілька потужних вибухів, унаслідок яких загинули щонайменше 39 людей, ще 45 поранені. Серед загиблих було 12 дітей.

Про це повідомляє Daily Sabah з посиланням на керівника Сил громадянської оборони Мустафу Хаджа Юсуфа.

Вибухи сталися близько 4 ранку 12 серпня неподалік турецького кордону. Унаслідок вибухової хвилі зруйнувалися два будинки. Рятувальники використовували бульдозери, аби прибрати уламки та витягти з-під них людей.

Голова Сирійської Обсерваторії з прав людини Рамі Абдель Рахман висловив побоювання, що кількість загиблих може зрости. Ще десятки людей вважаються зниклими безвісти.

Причина вибухів не встановлена.

Як додає агентство «Анадолу», вибух стався в районі Сермада, де розмістилися колишні мешканці міста Хомс, що неподалік Лівану.

У провінції Ідліб нині проживають близько 2,5 мільйони людей. Половина з них — вимушені переселенці з інших районів країни через бойові дії.

У червні 2018 Сирійський центр моніторингу заявив, що наступ сил режиму президента Башара Асада за підтримки російських військ на південному заході Сирії змусив 45 тисяч громадян покинути свої домівки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ ОБЛИЧЧЯ СИРІЙСЬКОЇ ВІЙНИ. СПЕЦПРОЕКТ

Війна у Сирії почалася в березні 2011-го з демонстрацій у південному місті Дара. На хвилі протестів у Єгипті й Тунісі на стінах місцевої школи хтось написав антиурядові гасла. За це місцева влада запроторила за ґрати півтора десятка учнів віком від 12 до 15 років. З'ясувалося, що підлітків катували. Жителі міста вийшли на вулиці з вимогою покарати винних. По демонстрантах відкрили вогонь. Увесь 2011 у містах Сирії відбувалися протести проти репресій та корупції. Президент Сирії Башар Асад наполягав, що демонстрації – справа рук ісламських терористів та західних диверсантів.

У вересні 2015 року російські війська почали військову операцію в цій країні.

У 2016 році ООН визначила, що 13,5 мільйонів сирійців потребують гуманітарної допомоги, з них понад 6 мільйонів були змушені змінити місце проживання всередині країни. У 2017 році Управління Верховного комісара ООН у справах біженців заявило про 4,8 мільйонів сирійців, які залишили свою країну.

На шостий рік війни уряд контролював 34% країни, де мешкає 65 % населення, ще третину – ІДІЛ (10% жителів), 20% підконтрольні курдським формуванням, решту 13% – повстанці.

Протягом цього часу, за даними Сирійської спостережної групи з прав людини, загинуло від 437,363 тисяч сирійців. Сирійська мережа з прав людини зазначає, що 95% жертв – цивільні.
7,6 мільйонів переселенців залишили свої домівки всередині країни, 4 млн (відповідно до ООН понад) виїхали за межі країни – переважно в сусідні Туреччину, Ліван, Йорданію та Ірак.​

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біженці складають 1% від світового населення — дослідження