У таємних тюрмах Центрального розвідувального управління США двох ув’язнених катували за сприяння влади Румунії та Литви.

У таємних тюрмах Центрального розвідувального управління США двох ув’язнених катували за сприяння влади Румунії та Литви.

Про це йдеться в рішенні Європейського суду з прав людини по справах «Абу Зубайда проти Литви» та «Аль Наширі проти Румунії».

За інформацією суду, двох потерпілих затримали на території Румунії та Литви за підозрою у зв’язку з радикальною ісламістською організацією «Аль-Каїда». Після цього їх помістили в таємні тюрми ЦРУ, розташовані на території цих країн.

У рішенні йдеться, що співробітники ЦРУ застосовували тортури до ув’язнених – їх били, надягали на голову рушник і обливали водою, щоби вони не могли дихати, позбавляли їжі тощо.

Суд вважає, що влада Румунії та Литви не могла не знати про ситуацію з ув’язненими.

Зазначається, що Абу Зубайда утримували у таємній в’язниці Литви у період з лютого 2005 року по березень 2006 року, а Аль Наширі утримували у тюрмі в Румунії від вересня 2003 року до листопада 2005 року.

ЄСПЛ постановив, що Литва має виплатити Абу Зубайді 100 тисяч євро компенсації та 30 тисяч євро судових витрат. Румунія повинна виплатити Аль Наширі 100 тисяч євро компенсації.

Як повідомлялося, звільнені з полону бойовиків українці розповіли про катування.

Українці подали 12 тисяч заяв до ЄСПЛ через несплату боргів державою.

За 10 років українці отримали від держави близько 2 млрд гривень за рішеннями ЄСПЛ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТАЄМНИЙ ІЗОЛЯТОР СБУ — розслідування Громадського. 

В ОБСЄ заявили, що факти Громадського про таємний ізолятор СБУ мають перевірити відповідні органи.

/Павло Калашник 

 

Поділитись: