У Таїланді вперше з 2009 року стратили в'язня, обвинуваченого у вбивстві.

У Таїланді вперше з 2009 року стратили в'язня, обвинуваченого у вбивстві.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на владу країни.

26-річному громадянину Таїланду Терасаку Лонджі ввели смертельну ін'єкцію у центральній в'язниці Банг Кван, що неподалік Бангкока, у понеділок, 18 червня.

Правозахисна організація Amnesty International засудила страту, назвавши її «глибоко помилковою» спробою скоротити злочинність.

Лонджі був визнаний винним у вбивстві 17-річного студента у 2012 році. Згідно із обвинуваченням, страчений напав на хлопця, наніс йому численні ножові удари та пограбував.

Лонджі став сьомою людиною, яка була страчена смертельною ін'єкцією у Таїланді, оскільки цей метод виконання смертельних вироків країна ввела у 2003 році. До цього вироки виконували за допомогою розстрілу.

«Це прикре порушення права на життя», — заявила представниця  Amnesty International Таїланду Кетрін Герсон. Вона закликала уряд країни негайно припинити будь-які плани щодо подальших страт.

Зазначається, що у Таїланді близько 361 тисяча ув'язнених, 520 з яких перебувають у камері смертників. У країні смертна кара застосовується у випадку звинувачення за 35 статтями, включаючи вбивство і незаконний оборот наркотиків.

У квітні повідомлялось, що у Єгипті засудили до страти 36 підозрюваних в організації вибухів у церквах християн-коптів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість страт у світі зменшилась — Amnesty International

Поділитись: