Кількість страт у світі зменшується. Минулого року в 23 країнах було проведено 993 страти. Це на чотири відсотки менше, ніж у 2016 році, та на 39 відсотків менше, ніж у 2015 році.

Кількість страт у світі зменшується. Минулого року в 23 країнах було проведено 993 страти. Це на чотири відсотки менше, ніж у 2016 році, та на 39 відсотків менше, ніж у 2015 році.

Про це йдеться у щорічному звіті Amnesty International.

Повідомляється, що загалом минулого року в 53 країнах був винесений 2591 смертний вирок і ще понад 20 тисяч людей очікують страти.

Зазначається, що дана статистика не враховує страти в Китаї, кількість яких є державною таємницею. 

На Американському континеті єдина країна яка, досі страчує в'язнів — це США. Там у 2017 році було зафіксовано 23 страти, що пов'язано з відновленням практики смертних вироків в кількох штатах. 

Повідомляється, що 84 відсотки усіх страт минулого року відбулись на Близькому Сході, зокрема в Ірані, Саудівській Аравії, Іраку та Пакистані. Також страту, як форму покарання відновили Бахрейн, Йорданія, Кувейт та Об'єднані Арабські Емірати.

Також у організації зазначили, що 20 африканських країн на південь від Сахари скасували смертні кари. В даному регіоні лише дві країни практикую таку форму покарання — Сомалі та Південний Судан. 

Зазначається, що Малазія і Іран внесли зміни до законодавства, щоб зменшити кількість смертних вироків за злочини пов'язані з обігом наркотиків. В цілому за злочині пов'язані з наркотиками були винесені смертні вироки в Китаї, Ірані, Сінгапурі та Саудівській Аравії.

За даними ООН у 2017 році більшість смертних вироків у світі припадає на чотири країни: Китай, Іран, Саудівська Аравія та Ірак.

Україна 18 вересня приєдналися до Альянсу боротьби з торгівлею знаряддями катувань та виконання смертної кари, ініційованому Європейським союзом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа чеченського правозахисника: помста за розслідування масової страти

Раніше адміністрація президента США Дональда Трампа висловила намір домогтися страти для наркоторговців.

У Парламентській асамблеї Ради Європи назвали черговий смертний вирок у Білорусі нелюдським покаранням, неприйнятним у Європі.

11 квітня військовий суд в Єгипті засудив 36 людей до смертної кари за звинуваченням у причетності до трьох вибухів у церквах християн-коптів.

Поділитись: