У російському Татарстані, у селі Айша знесли будинки, які належать ромській меншині. На думку місцевої влади, це були «незаконні споруди».

У російському Татарстані, у селі Айша знесли будинки, які належать ромській меншині. На думку місцевої влади, це були «незаконні споруди».

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Зазначається, що знесення почалось о 06:00 ранку за місцевим часом, коли у село прибули співробітники ОМОНу з собаками, автозак і судові пристави у супроводі спецназу.

Суд у Татарстані 16 березня ухвалив рішення про знесення у селищі Айша 5 будинків ромів.

До 2 серпня жителі села встигли самостійно розібрати три споруди. За знесення ще двох, вони тепер зобов’язані заплатити близько 800 тисяч рублів.

Юрист правозахисної організації «Зона права» Андрій Сучков зазначає, що влада регіону не мала права знищувати матеріали, з яких були побудовані будинки ромів.

«На якій підставі служба судових приставів віднесла хороший будівельний матеріал до будівельного сміття, незрозуміло», —зазначив Сучков.

Раніше повідомлялось, що в Одесі прихильники ультраправої організації «Сокіл» закликали перехожих уникати контактів з ромами, називаючи їх «паразитами суспільства».

Нагадаємо, що 28 серпня 2016 року жителі села Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області розгромили кілька будинків ромів після того, як чоловіка ромської національності звинуватили в убивстві 9-річної дівчинки.

Згодом громада села Лощинівка зажадала виселити усіх представників ромської національності.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile