У Таїланді померла дюгонь Маріам, яка стала відомою після того, як її врятували морські біологи у квітні 2019 року. Молоду тварину знайшли на узбережжі, ймовірно вона залишилась сама через загибель матері.

Про смерть Маріам повідомили в департаменті морських та прибережних ресурсів Таїланду.

Дюгонь-«сирота» стала відомою завдяки фото і відео, на яких вона обіймає біологів, що знайшли її.

Маріам, якій було лише 8 місяців, знайшли хворою тиждень тому, вона відмовлялася від їжі. Зусилля з реанімації не допомогли, і в підсумку тварина померла.

Після розтину в її кишечнику знайшли декілька шматків пластику, зокрема один розміром 20 сантиметрів. Через це у дюгоня виникли запалення та нагноєння.

Дюгонь — водний ссавець, єдиний представник в роді дюгоней, він занесений до Червоної книги як «уразливий» вид. Дюгоні зустрічаються лише у тропічних поясах Індійського та Тихого океанів. Назва тварини перекладається як «морська діва» або «русалка» — від малайського duyung.

У Таїланді залишилось лише декілька сотень особин цього виду. У департаменті морських та прибережних ресурсів заявили, що планують розробити план зі збереження популяції дюгоней, його назвуть «Проєкт Маріам». Також у відомстві пообіцяли активніше працювати над тим, аби зменшити кількість відходів, що потрапляють у море.

Нагадаємо, вчені виявили пластик всередині найглибоководніших організмів.

Також пластиковий пакет знайшли в найглибшій западині світу.

Поділитись: