Група британських вчених дослідила організми, які мешкають у найглибших областях світового океану, та встановила, що у нутрощах цих істот був присутній пластик у різних кількостях. Відповідне дослідження оприлюднене у журналі Royal Society Open Science.

Дослідники відправили спеціальні апарати у 6 найглибших океанічних областей, зокрема, і в Маріанську западину, найглибшу точку планети. Кожен з апаратів мав обладнанням для спостереження і збору невеликих морських тварин із загону амфіпод.

Всього було зібрано 90 організмів, яких науковці на поверхні досліджували та встановлювали наявність пластикових мікрочастинок у їхньому тілі.

Як повідомляється, пластик був знайдений у нутрощах 72 % досліджених організмів, причому, у більш глибоководних тварин пластик містився у значно більших кількостях.

До прикладу, в організмів з Новогебридського жолоба пластик виявляли в 50 % випадків, а у тварин, знайдених у Маріанському жолобі — у 100% випадків.

Три види амфіпод Lysianassoidea, підняті з 6 впадин Тихоокеанського кільця. (А) Hirondellea gigas, (б) Hirondellea dubia і (в) Eurythenes gryllus. Масштабна лінійка = 10 мм.
Фото:

Royal Society Open Science

Знайдені мікрочастинки пластику здебільшого були напівсинтетичними целюлозними волокнами, які зазвичай використовуються для пошиття одягу. Однак, також були виявлені нейлон, поліетилен, поліамід та інші види пластику.

Раніше вчені повідомляли, що корали у Тихому океані можуть загинути через пластикове сміття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Кількість пластикового сміття в океані за 10 років може збільшитися втричі — дослідники

Поділитись: