Учасниця продемократичного маршу тримає в руках плюшевого Хамтаро, популярного персонажа аніме, під час протесту проти уряду, Бангкок, Таїланд, 26 липня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/DIEGO AZUBEL

Кілька сотень молодих протестувальників узяли участь у марші за демократію в столиці Таїланду Бангкоку. Символом акції став Хамтаро — персонаж із аніме, що має вигляд хом’яка.

Про це повідомляє AFP.

Учасники маршу, частина з яких несла плюшевих Хамтаро, замість антиурядових гасел співала пісню з анімаційного серіалу про нього, замінивши в ній окремі рядки на слова «розпустіть парламент».

За словами однієї з учасниць протесту, 19-річної Джессі, Хамтаро як символ акції обрали через те, що він має «вірусний потенціал».

Як зазначає AFP, причиною невдоволення чинною владою — фактичною військовою диктатурою — стала економічна криза, викликана епідемією коронавірусу.

Учасники антиурядового протесту в Бангкоку, Таїланд, 26 липня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/DIEGO AZUBEL

Це не перша антиурядова акція в Таїланді. Напередодні, 25 липня, на протест у Бангкоку вийшли представники ЛГБТ-спільноти, вимагаючи збільшення громадянських прав і свобод для населення. А в січні 2020-го щонайменше 10 тисяч людей взяли участь у «Забігові проти диктатури» в Таїланді, що пройшов у столиці країни Бангкоку.

  • У Таїланді останні роки триває політична нестабільність, викликана протистоянням між прихильниками колишнього прем’єра країни Таксіна Шинаватри та військовими, які з 2014 року взяли владу в країні.
  • У березні 2019 року в Таїланді відбулися перші за вісім років парламентські вибори, за результатами яких главою уряду країни став командувач збройних сил Прают Чан-Оча.
Поділитись: