У Тіблісі відбуваються сутички між поліцією та протестувальниками, силовики застосували сльозогінний газ і гумові кулі, є постраждалі.

Про це Громадському повідомила головна редакторка місцевого видання JAMnews Маргарита Ахвледіані.

За її словами, на акцію протесту біля парламенту зібралися тисячі людей.

«Людей дуже багато, все дуже серйозно», — сказала Маргарита. 

Вона розповіла, що люди втрачають свідомість від газу, і їх забирають карети швидкої. Наразі можна вже говорити про десятки постраждалих, водночас про серйозні травми поки не повідомляється.

Деякі силовики також постраждали у сутичках, проте, як зазначає Ахвледіані, протестувальники не використовують ніякої зброї, лише кулаки та пластикові пляшки, а більшість з них демонстративно піднімає руки і заявляє: ми не будемо битися, але ми не підемо звідси.

Журналістка уточнила, що поліція застосовує газ, коли протестувальники намагаються зайти в будівлю парламенту. Учасники акцію зазначають, що зайти у парламент це зокрема і символічний жест.

«Якщо російський депутат може сидіти у кріслі спікера, то народ Грузії може зробити це тим паче», — процитувала вона слова мітингарів.

Однак головні вимоги протестувальників — відставка спікера парламенту Іраклія Кобахідзе, міністра внутрішніх справ Георгія Гахарії, прем'єр-міністра Мамуки Бахтадзе та призначення дострокових парламентських виборів.

Ці вимоги зокрема через гучномовці висувають лідери опозиції, які беруть участь у протесті.

Водночас лідери опозиції і мітингарі заявляють, що вказані особи є маріонетками екс-прем’єра країни Бідзіни Іванішвілі, якого звинувачують у зв’язках із Росією.

«І протестувальники кажуть: Іванішвілі має піти, він має залишити Грузію у спокої», — розповіла журналістка.

Як повідомляє «Перший канал» Грузії з посиланням на дані МОЗ, у сутичках постраждали 50 людей.

Приводом для протестів стало засідання Міжпарламентської асамблеї православ'я — це міжнародне об'єднання політиків і духовних осіб, в якому Росія вважається одним з лідерів. Засідання повинно було пройти в Тбілісі, в залі засідань парламенту Грузії.

Сесію відкрив Сергій Гаврилов, делегат Міжпарламентської асамблеї православ'я і глава комітету з розвитку громадянського суспільства Держдуми. При цьому Гаврилов сидів у кріслі голови парламенту — це викликало обурення групи парламентаріїв, які зірвали засідання.

Як повідомляє Jam-news, члени парламентської опозиції з «Національного руху» і «Європейської Грузії» дали владі півгодини на те, щоб вивести із залу всіх російських депутатів.

Слідом за протестом опозиції своє обурення висловили й представники правлячої партії. Лідер партії Бідзіна Іванішвілі виступив з письмовою заявою, в якій назвав те, що відбувається «протокольною помилкою», яка «ні в якому разі не залишиться без належного реагування».

Згодом стало відомо, що голова парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе йде у відставку через скандал з російським депутатом.

Поділитись: