У Тернополі просять Державну комісію з надзвичайних ситуацій виключити місто з «червоної» зони за рівнем поширення COVID-19. Поки комісія не ухвалить таке рішення, в місті дотримуватимуться обмежень «помаранчевої» зони.

Про це вирішили на засіданні Тернопільської міської ради.

Депутати міської ради також звертаються до міністра інфраструктури Владислава Криклій, щоб той дозволив потягам зупинятися у місті.

Крім того, міська рада рекомендує підприємствам (кафе, ресторани, ТРЦ) не закриватися, а поліції — не штрафувати їх за недотримання обмежень «червоної» зони.

Місцева влада вважає, що Тернопіль потрапляє до «помаранчевої» зони, тому там і дотримуватимуться цих обмежень.

На цьому рівні забороняється робота хостелів, туристичних баз (крім готелів), діяльність розважальних закладів та ресторанів вночі, планова госпіталізація, робота спортзалів, дитячих таборів та діють обмеження на масові заходи 1 людини на 20 м².

Водночас у МОЗ кажуть, що місцева влада може лише посилювати карантин, а не послаблювати. Так, Державна комісія з надзвичайних ситуацій визначає для регіону рівень небезпеки, а на місцях мають виконувати обмеження, які стосуються певного рівня.

З третього серпня в Україні почали діяти нові правила адаптивного карантину. Вони стосуються поділу країни на «зелений», «жовтий», «помаранчевий» й «червоний» рівні небезпеки щодо поширення COVID-19.

«Червона» зона означає найгіршу ситуацію. Наразі до неї потрапили Луцьк, Тернопіль і Кіцманський район Чернівецької області. У цих регіонах забороняється робота транспорту, ТРЦ, кафе, ресторанів та відвідування закладів освіти.

Державна комісія з надзвичайних ситуацій має переглядати дані про поширення вірусу кожні 5 днів.

Втім і у Тернополі, і у Луцьку відмовились посилювати карантин. Але Укрзалізниця вже скасувала зупинки потягів далекого призначення у Луцьку та Тернополі.

Поділитись: