У Туреччині на два тижні вводять частковий локдаун: що змінюється?

У Туреччині з 19:00 14 квітня щонайменше на два тижні посилюють карантин. Таке рішення ухвалили на тлі збільшення кількості випадків COVID—19.

Про це заявив президент країни Реджеп Таїп Ердоган, передає Anadolu.

У Туреччині вже вводили обмеження, які діятимуть упродовж священного для мусульман місяця Рамадан, із 13 квітня по 12 травня. Так, заклади харчування можуть працювати лише навинос або на доставку, в робочі та вихідні дні діє комендантська година, а продуктові магазини можуть працювати лише з 10:00 до 17:00.

Однак уряд Туреччини вирішив щонайменше на два тижні посилити карантин. Ердоган зазначив, якщо кількість інфікованих не буде зменшуватися, у країні запровадять жорсткіші обмеження.

Що змінюється?

У будні дні комендантська година починатиметься з 19:00, а не з 21:00, і триватиме до 5:00. У вихідні дні також діятиме обмеження на вихід на вулицю.

Однак туристи є винятком — їх звільняють від комендантської години. Іноземці, які приїхали до Туреччини поза туристичною метою, мають посвідку на проживання у країні, статус або заяву про надання міжнародного захисту, також повинні дотримуватися комендантської години.

Готелі зможуть працювати, ресторани в таких закладах зможуть обслуговувати лише гостей, які там проживають.

Спортзали, приміщення для проведення весіль також зачинені — їм заборонено працювати до завершення Рамадану.

Для громадян Туреччини, старших за 65 років і молодших за 18 років, діятимуть обмеження на користування громадським транспортом. Під час комендантської години будуть заборонені міжміські поїздки. Громадський транспорт працюватиме з заповненістю 50% місць.

Усі учні, крім 8 і 12 класів, навчатимуться дистанційно. Дитячі садки також переведуть на дистанційне навчання.

Коронавірус у Туреччині

У країні загалом підтвердили майже 4 мільйони випадків COVID-19. Із них 34,5 тисячі людей померли від ускладнень захворювання, свідчать дані Університету Джонса Гопкінса.

За минулу добу, 13 квітня, у Туреччині виявили 59 187 випадків інфікування, також 273 людини померли.

Крім того, з 14 січня у країні розпочалася масова вакцинація проти коронавірусу. 11,4 мільйона людей отримали перше з двох щеплення та 7,6 мільйона людей завершили вакцинацію, тобто отримали обидві дози.