У Туреччині поставили на озброєння перший у світі корабель, з якого злітатимуть безпілотники

Введення в дію флагмана військово-морських сил Туреччини TCG Anadolu. Скриншот
Введення в дію флагмана військово-морських сил Туреччини TCG Anadolu. СкриншотYouTube-канал Міністерства оборони Туреччини

У Туреччині ввели в експлуатацію десантний корабель TCG Anadolu, з якого зможуть злітати безпілотні летальні апарати. Президент країни Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що це найбільший корабель Туреччини та перший у світі, на якому розміщені безпілотники.

Про це повідомляє Міністерство оборони Туреччини.

Зокрема, з корабля зможуть злітати безпілотний реактивний винищувач Kızılelma, безпілотник Bayraktar TB3 та надзвуковий легкий бойовий літак Hürjet.

Ердоган зазначив, що TCG Anadolu дозволить Туреччині за необхідності перекинути сили розміром у батальйон в «кризові райони» в Егейському, Середземному та Чорному морях без потреби в основній підтримці.

«На цьому кораблі є повністю обладнана лікарня та операційна кімната, які ми можемо використовувати для військових цілей, а також для надання допомоги у разі стихійних лих і гуманітарних операцій, коли це необхідно», — наголосив він.

За його словами, рівень турецьких технологій при побудові корабля становить 70%. Тепер Туреччина планує побудувати власний авіаносець.

«З введенням в експлуатацію нашого десантного корабля, ми зробили великий крок до виробництва нашого національного авіаносця. Наша суднобудівна промисловість створила і буде будувати наш національний авіаносець також», — додав Ердоган.

Президент Туреччини наголосив, що «сильна дипломатія на місцях і за столом можлива лише за наявності сильної оборонної промисловості».

За його словами, кількість оборонних проєктів у Туреччині за останні десятиліття зросла з 62 до 750, а кількість компаній у сфері військово-промислового комплексу сягнула 2700.

«Коли ми прийшли до влади, оборонні проєкти з бюджетом становили приблизно 5,5 мільярдів доларів. Сьогодні ця цифра перевищила 60 мільярдів доларів. Зараз ми збільшуємо наш бюджет оборонної промисловості до 75 мільярдів доларів», — заявив він.

Будівництво TCG Anadolu почалося у квітні 2016 році. Для розміщення наземних та повітряних транспортних засобів передбачана стоянка площею 9200 квадратних метрів.

Зокрема, на кораблі зможуть розгорнути 12 пілотованих або безпілотних бойових літаків, 21 гелікоптер, 13 танків, 27 десантну машину, шість бронетранспортерів і бойових броньованих машин та інше.

Корабель також оснащений шістьма десантними катерами. Загалом він вміщає 1400 людей та може автономно перебувати у морі впродовж 90 днів.