У Туреччині розпочалося голосування на дострокових президентських і парламентських виборах.

У Туреччині розпочалося голосування на дострокових президентських і парламентських виборах.

На пост глави держави балотується чинний президент Реджеп Тайіп Ердоган. Його головний суперник — кандидат від опозиційної Республіканської народної партії Мухаррем Індже.

23 червня опозиція провела у Стамбулі мітинг, у якому взяли участь, за різними оцінками, від одного до п'яти мільйонів людей, передає Reuters.

«Якщо Ердоган виграє, ваші телефони як і раніше будуть прослуховувати. Страх і далі правитиме. Якщо виграю я, суди стануть незалежними», — заявив Індже на мітингу, пообіцявши скасувати режим надзвичайного стану в країні протягом 48 годин після виборів.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вибори в Туреччині: чи здатна опозиція зіпсувати «ідеальний сценарій» Ердогана?

Вибори 24 червня — перші в Туреччині після референдуму, за підсумками якого парламентську форму правління замінили на президентську. Пост прем'єр-міністра Туреччини скасували, а президент отримав розширені повноваження, зокрема право призначати міністрів уряду і розпускати парламент.

Реджеп Тайіп Ердоган в 2003-2014 роках був прем'єр-міністром Туреччини, а потім обійняв пост президента. Вибори 24 червня, за прогнозами, можуть стати найскладнішими для Ердогана і його «Партії справедливості і розвитку» за весь час його перебування при владі. Деякі експерти припускають, що на виборах буде другий тур.

Дивіться також Спецефір Громадського про дострокові вибори у Туреччині.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile