ENRU

У Туреччині відзначатимуть річницю невдалої спроби держперевороту

У турецьких містах Стамбул та Анкара заплановані події до першої річниці невдалої спроби перевороту проти президента Реджепа Тайіпа Ердогана.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Очікується, що в цих двох містах пройдуть марші, також заплановані виступи в парламенті країни.

Крім того, очікується, що на Стамбульському мосту президент Ердоган представить меморіал «Мучеників» у пам'ять загиблих під час спроби перевороту.

Раніше повідомлялось, що у Туреччині напередодні річниці спроби держперевороту звільнили понад 7 тисяч державних службовців та правоохоронців.

Нагадаємо, у Туреччині в ніч на 16 липня 2016 року була здійснена спроба військового перевороту. Вже дві людини отримали довічне ув'язнення за участь у цій спробі.

В організації спроби держперевороту Анкара звинувачує проповідника Фетхуллаха Гюлена, який перебуває в США.

Прокуратура вимагає засудити до Гюлена 2923 років в'язниці і до судового штрафу, еквівалентного 2,2 мільйонів днів тюремного ув'язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Річниця невдалого перевороту: «Усі дивляться в бік Ердогана»

Гюлен свою провину заперечує і каже, що непричетний до спроби перевороту. Влада Туреччини вимагає від США видати їм проповідника.

Усього після спроби державного перевороту в Туреччині були заарештовані близько 32 тисяч осіб, звільнені або відсторонені від роботи близько 100 тисяч держслужбовців.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram