У Туреччині 47-ми колишнім співробітникам опозиційного видання Zaman загрожує ув'язнення, пише Deutsche Welle.

 Турецька влада видала ордери на їх арешт. За словами одного з представників правоохоронних органів, арештувати мають не лише колишнє керівництво видання, а й деяких авторів, що вели свої авторські колонки у газеті.

На думку турецької влади, видання Zaman донедавна було «рупором» опозиційного руху «Хізмет» проповідника Мухаммеда Фетхуллаха Ґюлена, сказав представник правоохоронних органів, повідомляє AFP.

До березня цього року видання справді вважалося наближеним до згаданого руху. Але на початку березня турецька поліція штурмом захопила редакцію газети, після чого у ній запровадили зовнішню адміністрацію. Шеф-редактора Абдульхаміда Біліджи звільнили. Через два дні вийшов друком проурядовий випуск газети, з першої шпальти посміхався президент країни Реджеп Таїп Ердоган.

Раніше повідомлялося про ордер на арешт 42 турецьких журналістів.

Після спроби військового перевороту у Туреччині затримали понад 13 тисяч осіб. Також влада оголосила про введення надзвичайного стану в країні.  Таке рішення, зокрема, продовжує термін утримання під вартою без пред'явлення звинувачень до 30 днів.

Детальніше про наслідки введення надзвичайного стану читайте у публікації «Що означає введення надзвичайного стану в Туреччині».

Поділитись: