Життя

У Туреччині завершено спецоперацію проти заколотників

Життя/У Туреччині завершено спецоперацію проти заколотників
Зберегти
Вигляд

У Туреччині завершилася розпочата Генштабом Збройних сил спецоперація із затримання військових, які взяли участь у перевороті в ніч на 16 липня, повідомляє агентство Anadolu з посиланням на джерело у спецслужбі.

За даними агентства, остання група військових, які намагалися влаштувати переворот у Туреччині, здалася. Близько 150 заколотників ховалися в будівлі генштабу в Анкарі та в розташованій поруч жандармерії. Серед змовників, що переховувалися - 13 впливових офіцерів ВМФ Туреччини.

Відзначають, що навколо будівлі Генштабу в Анкарі розгорталися основні події в ніч спроби перевороту. Там же утримувалися багато представників військового керівництва країни, які не підтримали заколоту.

Тепер бригади Управління у боротьбі з тероризмом проведуть ретельний обшук штабу армії.

За даними турецького видання Hurriyet, деякі із затриманих солдатів розповіли слідчим, що не знали, що були частиною спроби державного перевороту.

Їхні командири сказали, що вони беруть участь у військових навчаннях. Деякі затримані заявили, що зрозуміли, що йде спроба державного перевороту, коли цивільні особи почали залізати на танки.

Раніше президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що організаторами заколоту є прихильники Фетхуллаха Гюлена, турецького письменника, колишнього імама і проповідника, ісламського громадського діяча. Зараз він проживає у вигнанні в США, але має значний вплив в ісламському світі завдяки його руху «Хізмет», який відкрив понад тисячу ісламських шкіл в 160 країнах світу.

У зв'язках з Гюленом підозрюють екс-командувача Військово-повітряних сил Туреччини Акина Озтюрка, якого ЗМІ називаютьможливим лідером спроби військового перевороту.

У Туреччині в ніч на 16 липня була зроблена спроба військового перевороту. Представники влади Туреччини заявили, що переворот не вдався.

Прем’єр-міністр Туреччини Біна Йилдирим повідомив про затримання 2839 заколотників. Внаслідок спроби перевороту загинули 194 людини, більше півтисячі поранені.

Грецька поліція раніше повідомила, що на борту турецького вертольота, який приземлився в грецькому місті Александруполісі, попередньо подавши сигнал лиха, знаходилися два майора, чотири капітана, і два старших сержанта. У Туреччині їх звинувачують у спробі військового перевороту.

Після приземлення турецькі військовослужбовці були заарештовані за незаконний перетин кордону.

Після того, як стало відомо про цю подію, турецька влада звернулися до Афін із закликом повернути вертоліт і екстрадувати на батьківщину військових.

Також читайте головні факти щодо провалу військового перевороту в Туреччині.

Пов`язані новини