Економіка Туреччини через спробу військового перевороту в країні втратила щонайменше 100 мільярдів доларів.

Про це заявив міністр торгівлі і митниці Туреччини Бюлент Тюфенкчі, повідомляє Hurriyet.

«Якщо ми оцінимо всі ці літаки, вертольоти, зброю, бомби і (зруйновані) будівлі, то вартість їхня становить 300 мільярдів лір (100 млрд доларів) щонайменше, за попередніми підрахунками. Але ця цифра може зрости, коли будуть проведені детальні розрахунки. Наприклад, багато іноземців скасували свої візити в нашу країну. Змовники, на жаль, створили їй імідж країни третього світу. Ті, хто бачив танки на вулицях і бомбардування парламенту, не приїде до Туреччини. Все це збільшить втрати в середньостроковій перспективі», – повідомив міністр.

Водночас він зазначив, що ринки країни успішно пройшли цей «непростий іспит».

«Якби такий переворот стався в інших країнах, то фінансові ринки, ймовірно, були б закриті на тиждень, щонайменше. У Туреччині сталася спроба перевороту в п'ятницю, але всі банки і біржі відкрилися в понеділок», – сказав Тюфенкчі.

За словами міністра, спроба перевороту також завдала чергового удару по туристичній галузі країни, оскільки близько мільйона громадян країни скасували у зв'язку з цим свої бронювання в готелях.

У Туреччині в ніч на 16 липня була зроблена спроба військового перевороту. Представники влади Туреччини заявили, що переворот не вдався. Внаслідок спроби перевороту загинули щонайменше 294 людини, більше півтисячі поранені.

Також читайте головні факти щодо провалу військового перевороту в Туреччині. Громадське вело онлайн-трансляцію спроби військового перевороту в Туреччині.

Поділитись: