У столиці Туркменістану Ашхабаді для держслужбовців та інших працівників бюджетних організацій зробили більш жорсткими вимоги до зовнішнього вигляду жінок.

Про це повідомляє місцева служба «Радіо Свобода».

Так, в бюджетних установах та на підприємствах, зокрема і вчителькам, заборонили знебарвлювати волосся, носити накладні вії, робити татуаж брів, манікюр та педикюр.

Також жителі міста розповіли кореспонденту видання, що під заборону потрапили й широкі коміри, прикрашені національними візерунками.

«Жінкам-бюджетникам наказали носити вузькі, прості та скромні коміри», — цитує журналіст розповіді людей.

Як зазначає видання, на зборах колективів працівникам не пояснюють причину таких заборон, самі вони пов’язують це з бажанням влади зробити жінок однаковими у межах «національних традицій».

Інша версія — влада хоче натиснути на сферу косметичних послуг, бо останнім часом ціни на цьому ринку значно зросли. Декілька працівників салонів розповіли, що влада заборонила їм робити клієнтам манікюр, педикюр, знебарвлювати волосся та накладати вії.

«Радіо Свобода» намагалась отримати офіційний коментар у представників влади, але вони робити це відмовились.

Нагадаємо, президентом Туркменістану є ексцентричний Гурбангули Бердимухамедов, відомий дуже незвичайною поведінкою та рішеннями щодо правил поведінки в країні.

Так, у Туркменістані заборонили використовувати слово «коронавірус».

У лютому в одному з регіонів країни чиновників віком від 40 років зобов’язали стати сивими.

У квітні 2019 року на честь Національного свята ахалтекінського скакуна Бердимухамедов зачитав реп про свого коня. Президент виступив разом зі своїм онуком, який є автором музики.

Поділитись: