Влада Туркменістану заборонила використовувати слово «коронавірус».

Про це повідомляють «Репортери без кордонів».

Так, державним медіа заборонили використовувати слово «коронавірус». Також цю назву прибрали з інформаційних брошур про інфікування, які розповсюджують у лікарнях, школах та на робочих місцях.

У відділі «Радіо Свобода» у Туркменістану заявили, що люди, які носять на вулицях захисні маски або говорять про пандемію, ризикують бути заарештованими.

«Репортери без кордонів» наголосили, що мешканці країни отримують необ'єктивну інформацію про пандемію, через що це може загрожувати здоров'ю туркменів.

Крім того, за офіційними повідомленнями, у Туркменістані не зафіксували жодного випадку інфікування.

Туркменський журналіст Руслан М'ятьєв розповів hromadske, що схильність туркменської влади до секретності походить від туркменської культури. За його словами, політики Туркменістану не говорять світові та власним громадянам про погані речі.

Також він пояснив, що хоча уряд не повідомив про випадки інфікування, у країні вжили запобіжні заходи: обмежили рух у країні, закриття міжнародних рейсів, евакуювали громадян з-за кордону.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Станом на ранок 31 березня у світі коронавірусом заразилися вже 785 807 людей. З них 165 659 пацієнтів вже одужали, а 37 820 — померли.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 8:00 та о 18:00.

Поділитись: