У Великій Британії чоловік шантажем змушував дівчат надсилати свої оголені фото. Його ув'язнили на 11 років

Жителя британського графства Ессекс засудили до 11 років позбавлення волі та внесли до реєстру статевих злочинців за шантажування дівчат у Snapchat. Він зламував акаунти жертв, а потім погрожував, що розсилатиме їхні інтимні фото друзям та родичам, якщо вони не надішлють йому свої оголені фото.
Про це повідомляє поліція Ессексу.
Акаша Сондхі затримали 19 березня 2020 року — після звернення кількох його жертв. Зрештою Сондхі визнав 65 злочинів, включаючи хакерство, шантаж та вуайєризм.
Детектив Ян Коллінз з відділу кіберзлочинності поліції Ессексу сказав, що такий вирок є відмінним результатом для жертв у цій справі та кіберполіції міста.
«Вирок, який отримав сьогодні Акаш Сондхі, зображає, скільки страждань він завдав своїм жертвам», — зазначив Коллінз.
Загалом 27-річний Акаш Сондхі надсилав погрози 574 жертвам з Великої Британії, Австралії, Румунії та інших країн.
Як повідомляє BBC, його здебільшого цікавили дівчата та молоді жінки. Частина дівчат погодилася на вимоги шантажиста. Крім цього, як з'ясували правоохоронці, щонайменше у шести випадках зловмисник реалізував свої погрози. Одна із жертв навіть намагалася скоїти самогубство.
«Акаш Сондхі був надзвичайним маніпулятором, який заподіяв емоційну та психологічну шкоду молодим жінкам, а також отримував задоволення від їхніх зображень та відео», — сказав представник Королівської прокуратури Джозеф Стіккінгз.
Snapchat — це поширений у всьому світі сервіс для обміну повідомленнями. Він має понад 200 мільйонів активних користувачів.
Як не стати жертвою?
У поліції Ессексу наголосили, що не варто зберігати власні особисті зображення у соціальних мережах. Британські правоохоронці радять не ділитися паролями від своїх акаунтів — навіть з близькими друзями.
Крім того, закликають використовувати багатофакторну аутентифікацію — метод контролю доступу до профілю, в якому для отримання доступу до інформації необхідно пред'явити більше одного «доказу механізму аутентифікації».
Нагадаємо, у грудні 2018 року в Україні ухвалили закон про булінг (цькування), який закріпив це поняття законодавчо і, зокрема, передбачає відповідальність за булінг в інтернеті.
- Поділитися: