У Великій Британії до кінця року планують створити перший міський аеропорт для вантажних дронів та повітряних таксі

Візуалізація концепції першого у світі аеропорту для аеротаксі та дронів Urban-Air Port у Ковентрі
Візуалізація концепції першого у світі аеропорту для аеротаксі та дронів Urban-Air Port у КовентріUrban-Air Port

Британський стартап Urban—Air Port в партнерстві з автомобільним гігантом Hyundai Motor планує до листопада 2021 року збудувати у місті Ковентрі, що в Англії, перший у світі міський аеропорт для повітряних таксі та вантажних дронів.

Про це йдеться в пресрелізі стартапу.

Проєкт спрямований на демонстрацію того, як повітряні таксі працюватимуть в міських умовах. Аеропорт буде пристосований для перевезення як людей, так і вантажів.

З листопада відвідувачі об'єкту зможуть побачити, як виглядає аеропорт з повітряними автомобілями, пасажирський дрон і робочий електричний апарат вертикального зльоту і посадки (eVTOL).

Підтримка держави

Проєкт Urban-Air Port обрали в межах державної програми, спрямованої на розробку летючих і нових повітряних транспортних засобів з нульовим рівнем викидів. Він виграв грант у розмірі 1,65 мільйона доларів на будівництво тимчасової установки аеропорту в центрі Ковентрі.

«За підтримки уряду Великої Британії та Hyundai Motor Group ми створимо перший у світі повністю функціональний такий аеропорт», — розповів Reuters засновник та виконавчий директор Urban Air-Port Рікі Сандху.

Він зазначив, що попри прогрес в розробці повітряних автомобілів, інфраструктури для них нині бракує.

«Ви не можете зійти з поїзда або сісти в поїзд, якщо не дійдете до залізничного вокзалу, тому підтримка наземної інфраструктури є ключовим моментом», — наголосив Сандху.

Таксі йдуть у небо

Останніми роками низка компаній активізувалася у створенні невеликих літальних апаратів для міських перевезень, рятувальних операцій, транспортування вантажів та інших цілей.

Наприклад, японська компанія SkyDrive планує вже у 2023 році розпочати комерційну експлуатацію однойменного аероавтомобіля. Тоді ж японці показали, який може мати вигляд повітряний рух у майбутньому. А згодом SkyDrive уперше піднявся в повітря з людиною на борту.

Швейцарська компанія Manta Aircraft нещодавно підготувала до випробувань прототип двомісного аеротаксі — гвинтового конвертоплана.

Бразильська авіабудівна компанія Embraer також планує випускати електричні літальні автомобілі для пасажирських перевезень, вже є концепт.