За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, щоб гарантувати закінчення пандемії коронавірусної хвороби, треба вакцинувати 70% населення світу.

Про це заявила головна наукова співробітниця ВООЗ Сумія Свамінатан, цитує Explica.

За її словами, саме такий відсоток вакцинування дозволить побороти пандемію. Це можливо за умови, якщо вакцини проти COVID-19, які перебувають на останній фазі дослідження, будуть успішними у боротьбі з хворобою.

Свамінатан та глава департаменту ВООЗ з вакцин та імунізації Кейт О'Брайєн вважають, що це було б ідеальне процентне співвідношення, хоча мета до 2021 року — досягти 20%.

Водночас О'Брайєн зауважила, що жодна компанія, яка проводить дослідження зі створення вакцини, не зможе негайно зробити дози для всіх. Тому вона закликає всі лабораторії продовжували свої дослідження, навіть якщо одна з них випереджає інші.

Свамінатан також прокоментувала інформацію стосовно 90-відсоткової ефективності вакцини проти COVID-19 німецько-американського проєкту BioNTech-Pfizer. За її словами, це попередні результати, тому «потрібні додаткові дані», щоб гарантувати можливість отримання ліцензії на її виробництво.

Навіть якщо гіпотетичні вакцини нарешті стануть доступними для широкої громадськості, експерти ВООЗ наполягають на тому, що першими, хто повинен бути імунізований, — медичні працівники та люди з груп ризику, такі як літні люди або пацієнти з певними патологіями.

Що взагалі з вакцинами від COVID-19 у світі?

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я всього близько 10 вакцин перебувають на третьому етапі тестування ㅡ рандомізованих, подвійно-сліпих випробувань серед великої кількості добровольців. На цьому етапі учасникам тестування дають не лише вакцину, а й плацебо, і ані вони, ані лікарі не знають, кому саме що дістається. Всього ж на різних етапах розробки перебувають близько 40 вакцин-кандидатів ВООЗ.

Водночас 9 листопада компанії Pfizer та BioNTech (зі США та ФРН відповідно) оголосили про те, що їхня вакцина продемонструвала ефективність у понад 90% на фінальному етапі випробувань. Євросоюз одразу ж заявив про намір закупити 300 мільйонів доз цієї вакцини.

У перегонах за першу сертифіковану вакцину багато вчених сподіваються мати готовий до поширення медичний препарат вже у 2021 році. ВООЗ очікує, що до цього часу науковці підготують достатню кількість інформації про вакцини, щоб передати її органам охорони здоров'я країн-членів.

Поділитись: