У Великій Британії від коронавірусу вакцинували вже 600 тисяч людей, в Ізраїлі — 200 тисяч

Понад 600 тисяч жителів Великої Британії вже отримали першу дозу вакцини проти коронавірусу. В Ізраїлі кампанія зі щеплення також набирає обертів, свої вакцини отримали понад 200 тисяч людей.

Про наймасштабнішу вакцинацію у Сполученому Королівстві повідомляє уряд країни.

Там кажуть, що у період з 8 до 20 грудня вакцинували 616 933 людини, за адміністративними одиницями розподіл такий:

  • Англія — 521 594;
  • Шотландія — 56 676;
  • Уельс — 22 595;
  • Північна Ірландія — 16 068.

Використовують у Великій Британії вакцини від компаній Pfizer/BioNTech, щеплять насамперед жителів будинків для літніх людей, людей 80 років і старше, а також медичний та соціальний персонал.

Загалом у королівстві працюють понад 500 центрів вакцинації, вони продовжують роботу й на свята.

Ізраїль

Про вакцинацію в Ізраїлі повідомляє The Times of Israel з посиланням на міністерство охорони здоров’я. Так, в країні вакцину (також від Pfizer/BioNTech) вже отримали 210 тисяч людей. Лише у четвер, 24 грудня, щеплення зробили понад 74 тисячі жителів Ізраїлю.

Щеплять людей із групи ризику та медичних працівників. З наступного тижня МОЗ Ізраїлю планує вакцинувати по 100 тисяч людей за добу. Вакцинація відбуватиметься без вихідних, навіть у суботу. Влада обіцяє, що за тиждень-два доступ до вакцин отримає і молоде населення.

Попри розпочату кампанію з вакцинації, з неділі в Ізраїлі запрацюють нові жорсткі карантинні правила. Їх запроваджують на щонайменше два тижні, а якщо динаміка захворюваності не знизиться, продовжать ще на два тижні.

Нові правила забороняють жителям країни відходити від дому на понад 1 км (виняток — для вакцинації, походів в магазин тощо), відвідувати помешкання інших людей, за винятком найближчої рідні. Громадський транспорт не повинен заповнюватися більше, ніж на 50%. 5-10 класи у школах навчатимуться віддалено.

Вакцини у світі

Наразі вже є низка вакцин, ефективність яких доведена третім етапом клінічних досліджень. Зокрема, компанії Pfizer і BioNTech (США та Німеччина відповідно) оголосили про ефективність їхньої вакцини у 95%. Однак її можна зберігати лише за –70 градусів за Цельсієм.

Про таку саму ефективність заявила ще одна американська компанія Moderna. Ця вакцина не псується за стандартних температур холодильника — 2-8 градусів. Вартість вакцини від компаній Pfizer і BioNTech становитиме $19,5, від Moderna — $25-37 за дозу. Однак для вакцинування одній людині необхідно вводити дві дози.

 А от вакцина британської фармацевтичної компанії AstraZeneca показала середню ефективність у 70% за підсумками проміжних випробувань у Великій Британії та Бразилії. Утім розробник стверджує, що ці дані ще не остаточні. У низці країн уже розпочали вакцинувати населення. Зокрема, у США та Великій Британії.