Після повідомлень компаній Pfizer та Moderna про ціну їхній вакцин від коронавірусу ($19,5 і $25-37 за дозу відповідно), творці російської вакцини «Супутник V» заявили, що їхня «значно дешевша».

Про це повідомили у «Російському фонді прямих інвестицій», який займався розробкою вакцини.

Російському РБК там зазначили, що ціну на «Спутник V» оголосять наступного тижня. У жовтні її розробники заявляли, що ціна не перевищуватиме тисячі рублів (трохи більше як 13 доларів за нинішнім курсом).

Також у РФПІ натякають, що західні виробники вакцин маніпулюють, бо називають ціну лише за одну дозу.

Попри заяви росіян, потрібно пояснити, що вакцини від Pfizer та Moderna пройшли третій завершальний етап випробувань, як цього вимагають міжнародні норми, і тепер вони можуть отримати ліцензію на використання у цивілізованих країнах світу. Водночас у РФ від третього етапу взагалі відмовилися. Там вирішили об’єднати його з власне вакцинацією населення — тобто росіян вакцинуватимуть і одразу перевірятимуть, чи працює вакцина і чи не має вона побічних ефектів.

Що це за вакцини?

Першими про високу ефективність своєї вакцини заявили компанії Pfizer і BioNTech. Після завершення досліджень вони повідомили, що їхній препарат ефективний на 95%.

Вакцина американської компанії Moderna стала другою у світі, яка після завершення трьох етапів клінічних досліджень показала високу ефективність у запобіганні зараженню коронавірусом (майже 95%).

Чи не найбільша перевага вакцини Moderna над препаратом від Pfizer та BioNTech — вона не потребує зберігання за дуже низьких температур (мінус 70 градусів за Цельсієм). Вакцина Moderna не псується за стандартних температур холодильника — 2-8 градусів.

Водночас поки що не можна сказати, скільки протримається імунітет, який дає вакцина від Moderna. Також немає остаточних даних щодо ефективності серед літніх людей, у яких найбільша смертність від коронавірусу.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я казала про необхідність створення вакцини з ефективністю понад 50%, щоби розпочати вакцинацію населення. Тепер розробники найближчим часом планують зареєструвати вакцину в США та Європі.

Поділитись: