Фото:

Needpix

Із 2021 року у Великій Британії водіям заборонять брати телефон до рук під час руху. Із безпровідною гарнітурою чи під час паркувань смартфон усе ще можна буде використовувати, йдеться в повідомленні британського уряду.

Раніше прямо заборонялася так звана «інтерактивна комунікація» телефоном під час дорожнього руху. А тому, приміром, фотографування чи навіть гра в мобільні ігри порушеннями досі не вважалися.

При цьому людям за кермом дозволяється користуватися смартфоном через безпровідну гарнітуру чи голосові команди, а також для навігації — але лише якщо телефон перебуває в спеціальному тримачі.

Порушенням вважатиметься користування смартфоном і під час зупинок чи в заторах і для водіїв-інструкторів, які сидять на передньому пасажирському сидінні. Але під час паркування, для розрахунку на drive-in-касах і в разі виклику поліції чи швидкої заборона діяти не буде.

За користування смартфоном за кермом водіїв штрафуватимуть на 200 фунтів стерлінгів (7330 гривень), а якщо водій склав тест менше двох років тому — ще й відбиратимуть водійське посвідчення.

Якщо справа дійде до суду, то штраф може зрости до 1000 фунтів стерлінгів (до 2500 для водіїв автобусів і ваговозів), а заборона на кермування транспортним засобом може стати постійною.

Заборона набуде чинності з початку 2021 року після 12-тижневого періоду громадських обговорень.

Це проблема у Великій Британії?

Як зазначає BBC, у 2019 році використання водіями смартфонів за кермом призвело до аварій за участі 637 людей. Із них 18 загинули, а 135 зазнали серйозних поранень.

Закон про заборону використання телефона за кермом у Великій Британії ухвалили ще у 2004 році. Але через використання в ньому згаданого терміна «інтерактивна комунікація» багато водіїв успішно оскаржували в судах вироки, присуджені їм через користування смартфоном за кермом.

Так, у 2019 році суд виправдав британця Рамзі Барето, який спричинив ДТП, фільмуючи на смартфон вид із лобового скла — оскільки зйомка відео до поняття «інтерактивної комунікації» не входить.

Активісти вимагали Міністерство транспорту і безпеки дорожнього руху заборонити використання й безпровідних засобів управління смартфоном за кермом, пише The Guardian, але в новій забороні їх усе ж вирішили дозволити.

До речі, правила дорожнього руху України прямо забороняють використання телефону, лише якщо ви тримаєте його в руці (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання).

Поділитись: