У Великій Британії зафіксували рекордну кількість мігрантів, які перетнули Ла-Манш за перші місяці року

Ілюстративне фото. Люди, які вважаються мігрантами, що перепливли з Франції до Великої Британії через Ла-Манш, червень 2022 року
Ілюстративне фото. Люди, які вважаються мігрантами, що перепливли з Франції до Великої Британії через Ла-Манш, червень 2022 рокуAP Photo / Matt Dunham, File

За перші три місяці 2024 року до Великої Британії на невеликих човнах прибули понад 4600 шукачів притулку. Це може створити новий політичний тиск на прем’єр—міністра Ріші Сунака, який раніше хизувався, що досяг успіхів у боротьбі з нелегальною міграцією.

Про це пише Reuters.

Як зазначає агентство, 4644 шукачі притулку є рекордною кількістю за перші три місяці року. Для порівняння: за той самий період у 2023 році до Великої Британії прибули 3770 мігрантів, а роком раніше — 4162.

Мігранти прибувають до Великої Британії через Ла-Манш на невеликих човнах, інколи надувних. Речник Міністерства внутрішніх справ країни заявив, що відомство «тісно співпрацює з французькою поліцією, яка стикається зі зростанням насильства та безладів на своїх пляжах». Спосіб перетину мігрантами Ла-Маншу він назвав «небезпечною, незаконною і непотрібною подорожжю».

У 2023 році рівень незаконного перетину мігрантами Ла-Маншу на човнах впав на 36%, якщо порівнювати з рекордним показником 2022-го. Це дозволило Сунаку заявити, що його уряд почав досягати успіхів у зупинці човнів із нелегальними мігрантами, зазначає Reuters.

Як пояснює агентство, нелегальна імміграція викликає серйозне занепокоєння у деяких британців, і це стає ключовою темою напередодні виборів 2025 року. Збільшення кількості тих, хто незаконно перетинає Ла-Манш, створить додатковий тиск на Сунака та його Консервативну партію, вважає Reuters.

Нагадаємо, раніше Міжнародна організація з міграції заявила, що упродовж 2023 року під час міграцій по всьому світу загинули 8565 людей. Це на 20% більше, ніж було у 2022 році. Найбільш смертоносним маршрутом для мігрантів стало Середземне море — там зафіксували 3129 смертей та зникнень безвісти, що є найбільшим показником з 2017 року.