У Великій Британії люди, хворі на важку епілепсією, зможуть отримати доступ до ліків на основі канабісу з початку 2020 року.

Як повідомляє BBC, лікарі зможуть призначити препарат Епідіолекс з 6 січня.

Зазначається, що препарат призначатимуть дорослим та дітям віком від двох років.

Клінічні випробування показали, що пероральний розчин, який містить каннабідіол, може зменшити кількість припадків до 40% у деяких дітей.

Ліки будуть використовувати для лікування двох рідкісних, але важких форм дитячої епілепсії — синдрому Леннокса Гастаута та синдрому Дравет.

Епідеолекс — перші ліки на основі канабіноїдів рослинного походження, затверджені Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів. 

Канабідіол (CBD) — не психоактивна речовина, що була виявлена у коноплі серед інших канабіноїдів. На відміну від тетрагідроканабінолу, канабідіол не викликає ейфорійних ефектів.

Синдром Леннокса-Гасто — рідкісна і важка форма епілепсії, яка починається у дитячому віці. Цей тип епілепсії важко піддається лікуванню.

Синдром Драве — аутосомно-домінантна епілептична енцефалопатія дитинства. Причиною гострої енцефалопатії є, за даними по електроенцефалографії, епілептичні напади, а також структурні аномалії головного мозку.

Поділитись: