У неділю, 20 травня, у Венесуелі проходять дострокові вибори президента.

У неділю, 20 травня, у Венесуелі проходять дострокові вибори президента.

Виборці обирають нового главу держави, термін повноважень якого становить шість років.

За пост президента борються четверо кандидатів, серед яких і нинішній глава держави Ніколас Мадуро, який претендує на другий термін.

Його основним суперником є ​​висуванець від партії «Прогресивний авангард» Енрі Фалькон. При цьому найбільші опозиційні партії, які контролюють парламент Венесуели, у виборах брати участь не будуть.

У виборах президента зможуть взяти участь 20,3 мільйони громадян Венесуели, ще 107 тисяч проголосують за кордоном. На території країни відкриються близько 45 тисяч виборчих центрів і ділянок.

На думку спостерігачів, перемогу, швидше за все, отримає нинішній президент, хоча експерти і пророкують низьку явку виборців. 

Президентські вибори у Венесуелі проходять на тлі глибокої економічної кризи. Оголошенню виборів передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни Ніколаса Мадуро в ігноруванні законів, в ув'язненні політичних опонентів і тиску на судові органи, а також в економічних проблемах країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі?

Раніше США розширили санкції проти Венесуели, включивши до списку санкцій трьох осіб і 20 компаній причетних до наркотрафіку.

У грудні 2017-го президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив, що опозиційні партії, які бойкотували муніципальні вибори 10 грудня, не будуть допущені до президентських виборів в 2018 році.

Поділитись: