Україна зараз розробляє амбітну економічну стратегію для Донбасу, «дорожню карту» якої можуть представити уряду вже у вересні. Після цього знадобиться близько 6 місяців, щоб підготувати необхідні розрахунки за участю експертів.

Про це розповів віцепрем’єр-міністр, міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Рєзніков у колонці для Atlantic Council.

«Україна наразі розробляє амбітну нову економічну стратегію для сходу країни. Основна увага приділяється розвитку частин Донецької й Луганської областей, які перебувають під контролем України», — зазначив він.

За словами Рєзнікова, стратегія спрямована на трансформацію інвестиційного клімату та реалізації нової економічної моделі на регіональному рівні. Цей процес планують розпочати реалізувати якомога швидше у підконтрольних уряду районах Донбасу, а потім він може поширитися і на окуповані Росією території — після їх звільнення.

Віцепрем’єр переконаний, що зараз важливо створити особливий інвестиційний режим в контрольованій частині Донбасу. Він вважає, що проблем з інвесторами виникнути не має, адже в сучасному світі працюють і в гарячих точках. 

За його словами, дипломати, представники міжнародного бізнесу та українські інвестори набагато більше стурбовані станом української системи правосуддя, аніж близькість до лінії фронту.

Резніков наголосив, що необхідно спочатку задати правильний тон, що ця стратегія — це «не питання полегшення кризи на Донбасі, а прагнення створити передову і інноваційну економічну зону, яка може справити позитивний вплив на всю Європу».

Нагадаємо, Мінреінтеграції почало роботу над стратегією економічного відновлення Донбасу у травні цього року.

Проєкт створюють для того, щоб забезпечити умови для повернення людського капіталу, сталого розвитку та зростання соціально-економічних показників територій, постраждалих внаслідок війни на сході України.

Поділитись: