У столиці Литви, Вільнюсі, з початку жовтня планують роздати жителям 2,1 млн таблеток йоду для захисту щитоподібної залози в разі аварії на Білоруській атомній електростанції. Ще майже 2 млн таблеток роздадуть в 16 муніципалітетах за 100 км від станції.

Про це повідомляє Литовське національне радіо і телебачення.

Перший етап роздачі таблеток починається у Вільнюсі. Йод передадуть у 5 найбільших мереж аптек міста, які повинні пропорційно розділити запаси між аптеками.

Потім місцева влада надрукує інформаційні листівки про ініціативу та оголосить про дату, з якої можна приходити й брати йод.

Загалом міністерство охорони здоров'я виділило 4 мільйони таблеток йоду для 16 муніципалітетів за 100 км від АЕС у Білорусі.

Місцева влада повинна роздати таблетками жителям для особистого зберігання або зберігати їх в аптеках, але гарантувати у разі ядерного вибуху швидке розповсюдження серед населення.

Зазначимо, що таблетки з йодом допомагають зменшити накопичення радіоактивного випромінювання в щитоподібній залозі.

Що це за Білоруська АЕС?

Островецька АЕС — це перша атомна станція в Білорусі, яку будують уже 10 років. Запуск першого реактора неодноразово переносили, останній раз — на початок 2020 року.

АЕС будується лише за 25 кілометрів від кордону з Литвою та за 60 кілометрів до Вільнюса. У Литві навіть відбувався з'їзд руху проти цієї АЕС.

Поділитись: