Цей факт спричинив скандал в австралійській політиці і може призвести до втрати Джойсом посади та місця в парламенті.

У віце-прем’єр-міністра Австралії Барнабі Джойса виявили громадянство Нової Зеландії.

Як пише DW,  цей факт спричинив скандал в австралійській політиці і може призвести до втрати ним посади та місця в парламенті.

«Ситуація може спричинити урядову кризу, адже ліберально-консервативна коаліція на чолі з прем’єр-міністром Малкольмом Тернбуллом може втрати більшість у парламенті, де має перевагу лише в один голос», — ідеться в повідомленні.

Віце-прем’єр Джойс уже підтвердив, що має громадянство Нової Зеландії.

Згідно з австралійським законодавством, депутати парламенту не мають права на подвійне громадянство.

Ця норма закону за останні тижні вже призвела до відставки кількох парламентаріїв.

Джойс зазначив, що не піде у відставку, тому його справа потрапить на розгляд до Верховного суду Австралії. Під час виступу в парламенті віце-прем’єр заявив, що ніколи не вважав себе громадянином іншої країни. 

«Я був шокований, коли дізнався про цей факт», — прокоментував ситуацію голова Національної партії Австралії.

Батько Джойса народився в Новій Зеландії і переїхав до Австралії у 1947 році. У МЗС Нової Зеландії пояснили, що віце-прем’єр Джойс автоматично набув новозеландського громадянства через походження батька.

За даними торішнього перепису населення Австралії, майже половина 24-мільйонної країни народилася за кордоном або має принаймні одного з батьків, що народився за кордоном.

Зазначимо, що в Україні заборонене подвійне громадянство. Раніше народна депутатка від фракції «Самопоміч» Вікторія Войціцька звернулася до СБУ з вимогою перевірити на наявність подвійного громадянства кожного народного депутата.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дав і взяв: чому Порошенко позбавив громадянства Саакашвілі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: