У Північному Льодовитому океані на поверхню почали проникати замерзлі поклади метану, відомі як «сплячі гіганти». Це нове джерело парникових газів може значно пришвидшити глобальне потепління.

Про це пише The Guardian.

Міжнародна команда науковців на борту науково-дослідного судна «Академік Мстислав Келдиш» виявила потужне джерело парникового газу на глибині 350 метрів у морі Лаптєвих поблизу Росії. 

Дослідники помітили бульбашки газу на поверхні води. Хоча поки що більша частина газу розчиняється у воді, кількість метану на поверхні моря вже у 4-8 разів більша за норму. Науковці зазначають, що поки що малоймовірно, що ця знахідка матиме серйозний вплив на глобальне потепління, але «процес вже запущений». 

Великі замерзлі родовища суміші метану та інших газів в океані, відомі як гідрати, не є новиною для вчених. Однак, як зазначають дослідники, досі у науковому просторі не було значної уваги до їхньої вразливості та наслідків вивільнення газу.

Протягом перших двадцяти років із моменту вивільнення в атмосферу метан у 80 разів більше впливає на глобальне потепління, ніж вуглекислий газ.

Раніше Геологічна служба США зазначала, що дестабілізація замерзлих покладів метану Арктики може стати одним з чотирьох найсерйозніших сценаріїв кліматичних змін.

Команда науковців вже другий рік фіксує кратероподібні поклади в більш мілководних частинах моря Лаптєвих та Східно-Сибірського моря, які викидають на поверхню бульбашки метану. Та, схоже, перші наслідки ми можемо побачити вже зараз ㅡ цього року море Лаптєвих вперше не замерзло у жовтні, як це було завжди.

Оскільки температура за останні роки почала значно підвищуватись, є ризик, що ці поклади газу почнуть вивільнятись та посилять процес глобального потепління.

Поки що результати дослідження вчених є попередніми. Вони мають проаналізувати зібрані дані та опублікувати висновки у науковому журналі.

Поділитись: