У ВООЗ пояснили підвищений рівень смертності від COVID-19 перевантаженням системи охорони здоров'я
Експертка Всесвітньої організації охорони здоров’я припустила, що смертність від коронавірусу може рости через перевантажену систему охорони здоров'я, а не тільки через появу нових штамів.
Про це на брифінгу заявила експертка ВООЗ Марія ван Керкхове.
Вона повідомила, що організація отримала від британських учених дані про те, що новий варіант вірусу може мати вищу летальність. За її словами, якщо підвищується швидкість передачі вірусу, то зростає й кількість інфікованих.
«Я знаю, це може здатися очевидним, але якщо у вас більше випадків, у вас росте кількість госпіталізацій», — сказала вона.
Фактично це призводить до того, що більшій кількості людей потрібне лікування у стаціонарі, зазначила представниця ВООЗ. Як наслідок, починається перевантаження системи охорони здоров'я, що веде до збільшення смертності.
Ван Керкхове закликала робити все можливе, щоб зупинити поширення вірусу, незалежно від його варіантів.
Новий штам коронавірусу
Попередні дані свідчать, що «британський» штам коронавірусу може бути не лише заразнішим, але й більш смертоносним, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон 22 січня. Водночас він наголосив, що дані не є остаточними й очікується, що наявні вакцини діятимуть і проти нього.
Такі дані він отримав від математиків, які порівняли рівень смертності серед людей, інфікованих новим і старим штамами коронавірусу. За попередніми висновками, новий штам поширюється на 30-70% швидше, ніж інші, і приблизно на 30% смертоносніший.
Наприклад, з тисячі 60-річних інфікованих старим штамом, за прогнозами, помирають 10 пацієнтів. «Британським» — 13. Ця відмінність виявляється, якщо брати до уваги всіх, у кого позитивний результат на коронавірус. Водночас аналіз лише даних із лікарень різниці не показав.
Ситуація з коронавірусом
Станом на ранок 23 січня у світі з початку пандемії підтверджено загалом 98 177 455 випадків зараження коронавірусом, свідчать дані Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса. З них летальних — 2 млн 107 тисяч, натомість одужали 54,1 млн людей.
У трійці лідерів за кількістю виявлених випадків — США (24,8 млн випадків), Індія (10,6 млн) та Бразилія (8,7 млн). Україна посідає 17-ту сходинку в загальній статистиці захворюваності — від початку пандемії в нас підтвердили 1 187 897 випадків коронавірусного захворювання. З них 942 107 пацієнтів уже одужали, а 21 778 — померли від ускладнень COVID-19.
- Поділитися: