Проти Корнієнка порушили адміністративну справу за злісну непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції і засудили на 15 діб адміністративного арешту

У Вовчанську заарештували правозахисника і члена Громадської ради при ГУ НП Харківської області Максима Корнієнка за відеозйомку відкритого судового засідання.

Про це повідомляє Mediaport.

За інформацією видання, 14 листопада Корнієнко був присутній на відкритому засіданні Вовчанського районного суду і знімав процес на камеру мобільного телефона.

Суддя Ірина Уханьова заборонила йому знімати і викликала поліцію, яка запросила правозахисника до райвідділу. Корнієнко відмовився, за що його заарештували.

Проти Корнієнка порушили адміністративну справу за ст. 185 КУпАП — «Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції». Розглядала справу також Уханьова.

За вироком суду, правозахисник був визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення і засуджений до 15 діб адміністративного арешту.

Фотокопія судового рішення, mediaport.ua

Нагадаємо, що згідно з чинним законом «Про забезпечення права на справедливий суд» на фото- та відеозйомку відкритого судового процесу обмежень немає. Дозвіл суду потрібний лише на трансляцію.

«Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду», — йдеться в законі.

Як повідомила у мережі Facebook подруга засудженого Ярослава Манченко, правоохоронці застосовували до правозахисника фізичне насилля. Також йому відмовили у наданні медичної допомоги та у побаченні з родичами.

За оцінкою експерта правозахисної коаліціі «Ні — поліцейській державі!» Михайла Лєбєдя, дана справа є результатом репресивного трактування ст. 185 КУпАП.

«Його не затримували за проавопрушення якесь — йому запропонували пройти. Він відмовився. Вони протрактували це як «невиконання законного наказу поліцейського». Але немає нічого законного в змушуванні «пройти в райвідділок». Більше того — Закон про Нацполіцію прямо каже, що поліцейське опитування людей в поліцейських приміщеннях є виключно добровільним», — повідомивл Лєбєдь у мережі Facebook.

За його переконанням, це прямий наслідок заяви міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова про необхідність призумпції правоти поліцейського — «підкорюйся, а потім оскаржуй».

Поділитись: