У Вугледарі 2 квітня о 17:00 від енергопостачання відімкнули шахту «Південнодонбаська» №1 через заборгованість за електроенергію. Шахті загрожувало відключення ще з лютого.

Про це hromadske повідомив місцевий шахтар, а згодом інформацію підтвердили на брифінгу Донецької обласної державної адміністрації.

Борг шахти перед «Енерговугіллям» складає 115 мільйонів гривень.

3 квітня Кабінет Міністрів України опублікував постанову № 255, що забороняє постачальникам та операторам систем розподілу електричної енергії відмикати від енергопостачання критично важливі об’єкти інфраструктури, зокрема шахти.

Андрій Литвинов, директор департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької ОДА сказав, що уряд знає про проблему і наразі спільно з місцевою владою працює над поверненням шахти до роботи. 

Через карантин шахта не видобувала вугілля, натомість системи підтримки працювали: вентиляція та водовідведення. Після вимкнення електроенергії почалося затоплення нижніх горизонтів рудні. Якщо потік води не припиниться, обладнання для водовідведення затопить і шахту буде неможливо повернути в експлуатацію. Крім того, це може мати негативні наслідки для екологічної ситуації в регіоні. 

Нагадаємо, раніше hromadske розповідало про можливу загрозу для Вугледару у разі відімкнення шахти від енергопостачання.

Поділитись: