Японська компанія A-Lab Co зібрала робота, який проповідуватиме вчення Будди у храмі Кодай-дзі в древньому місті Кіото.

Висота робота — 195 сантиметрів, його вага — близько 60 кілограмів. Корпус зібраний з алюмінію, а для обличчя та рук використали силікон.

Його розробили за образом богині милосердя Каннон, а назвали — Міндар. На презентації він вже виконав свою першу проповідь, що стосувалася ідеї порожнечі та мудрості. Паралельно з промовою Міндара на стіні позаду нього транслювали англійські та китайські субтитри, а на фоні грала музика.

Управлюючий храму в Кіото Тенсо Гото зазначив, «якщо образ Будди буде говорити, то вчення буддизму, можливо, буде легше зрозуміти».

Інша пов'язана з храмом людина припустила, що робот допоможе людям виявити інтерес до релігії.

Раніше японська компанія Preferred Networks розробила систему керування роботами-помічниками, яка автоматизує процес прибирання. Система працює з розпізнаванням голосу, за допомогою якого роботи розуміють голосові команди, а також технологіями комп’ютерного зору, завдяки яким пристрої можуть аналізувати предмети, піднімати їх і прибирати на місце.

Австралійські вчені презентували нову функцію сільсьогосподарського робота SwagBot — тепер він може самостійно знаходити бур'яни та поливати їх гербіцидами.

Поділитись: