Австралійські вчені презентували нову функцію сільсьогосподарського робота SwagBot — тепер він може самостійно знаходити бур'яни та поливати їх гербіцидами.

Від центральної частини робота відходять чотири металевих елементи, на кінцях яких закріплені колеса. На самій центральній частині знаходиться центр керування, декілька камер, а також антена для обміну інформацією з системою управління.

Під центральною частиною — маніпулятор, на якому можна розмістити розпилювач гербіцидів.

На оприлюдненому інженерами ролику помітно, що сільськогосподарський робот самостійно рухається полем (він отримує інформацію з двох камер — одна спрямована на безпосередньо на землю, інша на частину простору попереду).

Робота також запрограмували на визначення бур'янів типу Nassella trichotoma. Після того, як цей тип бур'яну фіксує камера, вона передає сигнал до системи управління, яка рухає робота у такий спосіб, щоб розпилювач речовини розташувався прямо над рослиною.

Під час безпосереднього тестування робот не розпилював гербіциди (і це помітно на відео), утім, зазначає N+1, ця частина роботи не є складною та легка в реалізації.

Раніше швейцарські інженери навчили чотириногого робота Skaterbot їздити на ковзанах по льоду. Він самостійно навчається необхідних рухів і може адаптуватися до пристосувань на його ногах, будь то колеса або ковзани.

Як повідомлялося, Amazon почав тестувати робота-кур'єра.

Поділитись: