У японській лікарні 28 років помилково пили технічну воду замість питної. Але не схоже, щоб вона була гіршою (ОНОВЛЕНО)

Лікарня Осакського університету, фото 2005 року
Лікарня Осакського університету, фото 2005 рокуWikimedia Commons / ignis

У лікарні медичного факультету Осакського університету в Японії виявили, що ще під час відкриття установи в 1993 році переплутали технічний і питний водопроводи. Попри це регулярні перевірки не засвідчили, що вода була гірша за якістю.

Оновлено 24 жовтня. У попередній версії новини йшлося про те, що у лікарні пили воду з каналізації, проте це не відповідає дійсності. Перепрошуємо за помилку.

Про це університет повідомив 20 жовтня.

Хибу в системі водопостачання виявили під час будівництва нового корпусу лікарні, яке розпочалося в червні 2021 року. Під час огляду будівлі з’ясувалося, що у деякі приміщення замість питної надходить оброблена колодязна вода.

Ймовірно, це сталося через будівельну помилку: за задумом, колодязну воду мали використовувати для господарських потреб у лікарні. А втім, із квітня 2014-го працівники лікарні регулярно перевіряли воду, яка текла з кранів, і підтверджували її якість.

«Усі, хто користувався послугами лікарні медичного факультету [Осакського університету], зазнали значних незручностей і тривог. Крім того, ця ситуація зашкодила репутації нашого університету. Щиро просимо вибачення за це», — йдеться в заяві університету.

Зараз заклад перевіряє, як неправильно під'єднані труби вплинули на ситуацію в лікарні. Поки що постачання питної води там призупинили. Щоправда, в інтернеті вже почали писати, що випадок у шпиталі підтверджує, наскільки добре в Японії очищують навіть технічну воду.