У Єгипті створили робочу групу, яка займатиметься розслідуванням обставин нападу акули на українську родину та гіда, який їх супроводжував.

Про це повідомляє The Egypt Independent з посиланням на заяву міністерки туризму країни Ясмін Фуад.

Міністерка доручила зібрати повідомлення очевидців та вивчити обставини нападу. Один із водолазів встиг зняти під водою відео з місця інциденту. На відео акула виявляє ворожість до людей, що для неї не є характерно, сказала Фуад.

За оцінками експертів, акула була два метри у довжину. Її ідентифікували як акулу довгокрилу. Ймовірно, саме вона напала на мати та її 12-річного сина.

Поки триває розслідування, у районі нападу зупинили будь-яку діяльність людей, щоб запобігти іншим нападам акули.

Що сталося з українцями?

За даними українського посольства в Єгипті, мати із сином відпочивали з 20 жовтня у місті Шарм-ель-Шейх. Напад акули на них стався 25 жовтня під час підводного плавання («снорклінгу») у національному заповіднику Рас-Мохаммед, що в районі дії офіційної заборони будь-яких видів підводного плавання, сказали дипломати.

За даними туроператора, гід у готелі не продав тур на снорклінг родині, тоді родина придбала тур у третіх осіб.

Постраждалий 12-річний хлопчик, який втратив руку нижче ліктя, перебуває в реанімації у лікарні Шарм-ель-Шейха, йому зробили одну з двох запланованих операцій. Постраждалу жінку перевели з відділення інтенсивної терапії до стаціонарної палати, її стан задовільний.

Поки українці перебувають у лікарні, евакуювати на батьківщину їх не планують. Оплатить лікування уряд Єгипту.

Поділитись: