Світ

У Єгипті ведучого засудили до року в'язниці через інтерв'ю з геєм

BBC
Світ/У Єгипті ведучого засудили до року в'язниці через інтерв'ю з геєм
Зберегти
Вигляд
У Єгипті телеведучого Мохамеда аль-Гхіті засудили до одного року в'язниці та виправних робіт через те, що він у 2018 році взяв інтерв'ю у гомосексуала й оприлюднив його на своєму каналі.

Суд у Гізі також оштрафував журналіста на суму у 3 тисячі єгипетських фунтів (167 доларів) за «пропаганду гомосексуалізму».

Гей в інтерв'ю, чия особистість була прихована, розповідав про життя секс-працівника.

За «пропаганду гомосексуалізму» у Єгипті не передбачена кримінальна відповідальність, проте влада все частіше переслідує представників ЛГБТ-спільноти, зазначає BBC.

«Людей, підозрюваних в гомосексуальній поведінці, регулярно заарештовують за звинуваченням в «розпусті», аморальності або богохульстві», — йдеться у повідомленні.

Позов щодо інтерв'ю з геєм проти журналіста аль-Гхіті подав адвокат Самір Сабрі, відомий у Єгипті за притягненням знаменитостей до суду.

Телеведучий, який утім неодноразово висловлював гомофобні погляди, спілкувався з геєм, який описував своє життя секс-працівника. В інтерв'ю обличчя чоловіка приховане.

Вища рада з регулювання ЗМІ Єгипту відразу ж відключила канал ведучого на 2 тижні, пославшись на «професійні порушення».

Крім ув'язнення та штрафу, суд також ухвалив, що за журналістом буде вестися нагляд протягом одного року після відбуття покарання. Телеведучий зможе оскаржити вирок, якщо сплатить тисячу єгипетських фунтів.

Нагадаємо, у 2017 році поп-співачку Shyma засудили до 2 років в'язниці після того, як вона оприлюднила відеокліп, де співає у спідній білизні та облизує фрукти. Режисер, який зняв для Shyma кліп, також був засуджений до 2 років позбавлення волі заочно.

Зазначимо, у Єгипті діють так звані закони про моральність. У 2015 році у країні танцівницю засудили до року в'язниці через «розпалювання розпусти» у відео на пісню «Let Go My My Hand».

Пов`язані новини