Повстанці підірвали будинок екс-президента Ємену Алі Абдалли Салеха в Сані і заявили про його вбивство при спробі втечі.

У столиці Ємену Сані повстанці-хусити підірвали будинок екс-президента країни Алі Абдалли Салеха, повідомляє ВВС. 

У Twitter місцевого видання Yemen Post News повідомили, що президент загинув. Також оприлюднене фото, на якому, як стверджує видання, тіло Салеха з травмою голови.

2 грудня повідомлялося, що у столиці Ємену Сані унаслідок чотириденних зіткнень між повстанцями-хуситами та їхніми колишніми союзниками, прихильниками екс-президента Ємену Алі Абдалли Салеха загинули щонайменше 80 осіб. Згодом ЗМІ повідомили про понад 100 загиблих. 

Алі Абдалла Салех був президентом Ємену з 1990 року — з часу створення країни шляхом об’єднання Північного та Південного Ємену (з 1978 року очолював Північний Ємен). Наприкінці 2011-го він заявив, що піде у відставку — це була реакція на протести, які почалися в Ємені на хвилі повстань «арабської весни».

На зміну йому прийшов чинний президент Абдраббух Мансур Хаді. Утім, очікуваної стабільності країні це не принесло. Навесні 2015 року в Ємені почалася громадянська війна між силами, лояльними до президента Хаді, та підтримуваними Іраном повстанцями-хуситами. Під їхнім контролем значна частина території країни, в тому числі столиця Сана. На боці уряду воюють сили Саудівської Аравії.

Від початку громадянської війни в Ємені загинуло майже 9000 людей. 20 мільйонів страждають від голоду. За оцінками міжнародних організацій, до кінця 2017 року в Ємені від голоду може померти 50 тисяч дітей.

11 листопада очолювана Саудівською Аравією коаліція вдарила ракетами по Міноборони Ємену.

Поділитись: