У Ємені повстанці-хусити заявили, що на вимогу ООН припиняють атаки безпілотниками і ракетні удари по Саудівській Аравії, Об’єднаним Арабським Еміратам та їх єменським союзникам. Повстанці також наголосили, що готові до повного припинення вогню, якщо коаліція «хоче миру».

«Оголошуємо рішення припинити ракетні удари та атаки безпілотниками по країнам-агресорам», — заявив Мохаммед Алі аль-Хусі, голова Верховного революційного комітету хуситів.

Він також сказав, що хусити лишають за собою право відповідати вогнем на атаки з боку коаліції.

За його словами, це рішення прийняли після переговорів зі спеціальним посланцем ООН Мартіном Ґріффітсом, який закликав хуситів підтримати мирні процеси.

19 листопада свої наміри долучитись до мирних переговорів також заявила Єменська влада, яку підтримує саудівська коаліція. Король Саудівської Аравії Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд заявив, що підтримує спроби ООН припинити війну в Ємені.

Раніше стало відомо, що в ході переговорів з ООН коаліція погодилася припинити військові дії біля портового міста Ходейда, де базуються хусити.

Навесні 2015 року в Ємені почалася громадянська війна між силами, лояльними до президента Мансура Хаді, та підтримуваними Іраном повстанцями-хуситами. Під їхнім контролем значна частина території країни, в тому числі столиця Сана. На боці уряду виступає коаліція арабських держав на чолі з Саудівською Аравією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Холера, голод і війна: що відбувається в Ємені

/Лев Коротаєвський

Поділитись: